BAYINDIR HABERLERİ / İzmir

 • İzmir'de Korkunç Cinayet Açıklaması Cesedi Yakıp Dereye Attılar İzmir’in Bayındır ilçesinde ailesinin kayıp müracaatı yaptığı bir gencin cesedi, yakılmış ve dereye atılmış olarak bulunurken, olayla ilgili gözaltına alınan 6 kişiden 2’si tutuklandı.
 • Süs Bitkileri, Peyzaj Ve Ev Hayvanları Sektörünün Sorunlarına Mercek Süs bitkileri sektörünün, katma değer ve istihdam sağlama kapasitesi çok yüksek sektörlerden olduğuna dikkat çeken İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ali Osman Öğmen, sektörün işsizlik sorununun azaltılmasında son derece önemli bir görev üstlendiğini belirtti.
 • Ateş Savaşçıları İzmir'de Orman Yangınlarına Hazır Yaklaşan yaz ayları mevsimi öncesi İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, ormanların baş düşmanı yangınlara karşı mücadele edecek yangın ekiplerinin personel ve ekipmanları ile ilgili son hazırlıklarını tamamlıyor.
 • İzmir'de Terör Operasyonunda 6 Gözaltı İzmir’de terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’a sözde tecridi protesto için açlık grevi yapan 6 kişi gözaltına alındı.
 • AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül İstifa Etti 31 Mart yerel seçimlerinin ardından AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül görevinden istifa etti.
 • İzmir'de Yağış Seferberliği İzmir’de iki gündür etkisini sürdüren şiddetli yağışın yaşamı olumsuz etkilememesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri yoğun bir şekilde çalışıyor. Yağış öncesi ve yağış sırasında 24 saat sahada görev yapan personel, sorun yaşanan bölgelere hızlı bir şekilde müdahale ediyor.
 • Ayşen Zeybekci Açıklaması '17 Yıl Önce AK Parti İle Beraber Çok Şey Değişti' AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, Ödemiş, Kiraz, Beydağ, Bayındır ilçelerinde AK Parti teşkilatları, halk eğitim kursları ve ev ziyaretlerinde bulundu. Eşi Nihat Zeybekci ile İzmir’in hizmet ile tanışacağını belirten Ayşen Zeybekci, "Türkiye’nin başına çorap örmek için ülkemizin üzerinde oyunlar oynamaya devam ediyorlar. Ama artık eski Türkiye yok. Biz bu günlere sizlerin desteğiyle geldik. 17 yıl önce AK Parti ile beraber çok şey değişti. Kadınların duruşu da değişti, ülkenin talihi de değişti" dedi.
 • Zeybekci Açıklaması 'Kimseyi İşten Çıkarmayacağız' 1 Nisan’dan itibaren İzmir’in hizmetkar belediyecilik anlayışıyla tanışacağını vurgulayan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, "Ortaya söylentiler atılıyormuş. Büyükşehir ve şirketlerinde çalışan hiçbir kardeşimizin asla ve asla işinden edilmesi, maaşların düşmesi de söz konusu değildir" dedi.
 • Kocaoğlu Çiçeklerle Uğurlandı Bayındır’ın farklı bölgelerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Yaptıklarımızı tarih yazacak" dedi. Bayındırlılardan helallik isteyen Kocaoğlu, çiçeklerle ve alkışlarla uğurlandı.
 • Tunç Soyer Açıklaması 'İzmir'in İkinci Hap Haline Gelmesi Lazım' CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, Türkiye’nin İzmir’de yeni bir destan daha yazılmasına ihtiyacı olduğunu belirterek, “Biz bu idareyi İzmir’den başlayarak değiştireceğiz. İzmir’in ikinci hap haline gelmesi lazım. Dövüşerek, yıkarak, dışlayarak değil, omuz omuza, birbirimize daha sıkı kenetlenerek, aşkla değiştireceğiz. Aşkla İzmir mümkün, başka bir Türkiye mümkün” dedi.
 • Bağımsız Aday Dr. Bayındır, 'Zeybek' Oynayarak Oy İstedi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday olan Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Bayındır, doğup büyüdüğü Ödemiş ilçesinin kırsal Kayaköy Mahallesi’nde hemşehrileri ile bir araya geldi. Davul, zurna ve efeler ile karşılanan Dr. Bayındır, zeybek oynayıp, "İzmir’i hak ettiği yere taşımak, ona hayat vermek, can suyu olmak temel hedefim. Bu yüzden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip oldum" dedi.
 • 'İzmirli Kadın Çiftçiler' Agroexpo'da 14. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarının gözde stantlarından biri de, ’İzmirli Kadın Çiftçiler’ standı oldu. Üretici kadınlar, ürettikleri ürünleri dönüşümlü olarak fuar boyunca satışa sunacak.
 • Bayındırlı Çiçekçiler 'Şampiyonlar Ligi'ne Çıktı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle önemli bir yol kat eden Bayındır Çiçek Kooperatifi, dünya çiçek devi Hollanda’dan bir firma için siklamen tohumu üretiminden sonra, şimdi de bir başka Hollandalı firma için "yenilebilir menekşe çiçeği" tohumu üretecek. Pek çok Avrupalı firma, "mini siklamen" üretimine de hazırlanan BAYÇİKOOP’la yurt dışı fuarlarında temas kurabilmek için harekete geçti.
 • İsmini Bile Bilmiyorlardı, Şimdi Talebe Yetişemiyorlar İzmir Büyükşehir Belediyesinin verdiği eğitim ve desteklerle istiridye mantarı üretimine başlayan Kiraz’ın emekçi kadınları, Bayındırlı hemcinslerine de örnek oldu. ’İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği Kursu’ alıp hızla üretime başlayan Bayındırlı kadınlar, şimdi artan talebe yetişemiyor.
 • Üreticiye Destek Milyar Sınırını Aştı İzmir Büyükşehir Belediyesinin kırsaldaki üreticiye 2007’den bu yana verdiği desteğin parasal miktarı "milyar sınırını" aşarak 1 milyar 78 milyon liraya ulaştı. Soğuk hava, işleme ve paketleme tesisleri yapılan, yolları asfaltlanan, her türlü hizmete ücretsiz sahip olan ve ürünleri en yüksek fiyattan satın alınan İzmirli üreticiler, artık çok daha güçlü, çok daha mutlu.
 • Zeybekci İlçe Gezilerinde İzmir için projelerinin hazır olduğunu belirten AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, "Tarımda, hayvancılıkta, fidancılıkta önemli projelerimiz var. Her alanda markalarımızı oluşturacağız" dedi.
 • Heyelanla Birlikte Köprü Çöktü, İşçiler Mahsur Kaldı İzmir’in Kemalpaşa ilçesine bağlı Yiğitler Mahallesinde, barajın taşması sonucu meydana gelen heyelan sonrasında Yenikurudere, Kanberler, Bayındır bağlantı yolu trafiğe kapandı. Yiğitler Barajı üzerindeki köprüde çöktü ve işçiler barajın diğer yakasında iş makineleriyle mahsur kaldı.
 • İzmirli Üreticinin Yüzü Gülüyor Tarım ve hayvancılıkta üretime verdiği desteği pazarlama boyutuna da taşımak isteyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ödemiş-Bademli’de Meyve Boylama Tesisini hizmete açtı. Başkan Kocaoğlu, Menderes ve Bayındır’da kuracakları soğuk hava, boylama ve paketleme tesislerinin de sırada olduğunu söyledi.
 • Asfaltta Tüm Zamanların Rekoru Kırıldı Kurduğu yeni şantiyelerle asfalt ve parke üretim kapasitesini artıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılında bin 500 kilometre ova, 2 bin 143 kilometre de ilçe yolu asfaltlayarak erişilmesi güç bir rekora imza attı. Büyükşehir, bu yıl döktüğü asfalt miktarını bir önceki yıla göre 22, ova yollarının sathi kaplamasını ise yüzde 75 artırmış oldu.
 • İzmir'de DEAŞ'e Yılbaşı Akşamı Öncesi Şok Baskın Açıklaması 10 Gözaltı İzmir’de yılbaşı akşamı öncesi terör örgütü DEAŞ’a yönelik MİT destekli yapılan operasyonda 10 zanlı gözaltına alındı.
 • Gezgin Anneler Kulübü İzmirlilerle Buluştu Anneleri ve anne adaylarını bebek ve çocuk bloggerlarıyla buluşturarak deneyimlerini paylaşmasını sağlayan Gezgin Anneler Kulübü, İzmirlilerle buluştu.
 • 'Gezgin Anneler' Geliyor İzmir Optimum Alışveriş Merkezi, 23 Aralık Pazar günü, İnstagram’ın sevilen yüzlerinden Gezgin Anneler Kulübü üyelerini ağırlamaya hazırlanıyor.
 • Büyükşehir 4 Milyona Koşuyor Bayındır’da 13 bin adet meyve fidanı daha dağıtan İzmir Büyükşehir Belediyesinin üreticiye ulaştırdığı toplam fidan sayısı, bu yıl sonunda 3 milyon 740 bin adet olacak.
 • Zeybek Oynayarak Büyükşehir Adaylığını Açıkladı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Bayındır, İzmir Büyükşehir Belediyesine bağımsız adaylığını zeybek oynayarak açıkladı.
 • Ödemişli Amatör Ressamlardan Karma Sergi İzmir’in Ödemiş ilçesinde bir araya gelen 24 amatör ressam, karma sergi açtı.
 • Egeli Gençler, Üç Büyük Takımın Sahalarını İnceledi İstanbul’a teknik bir gezi gerçekleştiren Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksekokulu Çim Alan Tesisi ve Yönetimi ile Peyzaj ve Süs Bitkileri programları öğrencileri, üç büyük takımın saha sorumlularından meslekleri ile ilgili bilgi aldı.
 • Türkiye'nin Çim Alanları Egelilere Emanet Ege üniversitesi(EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Türkiye’nin ilk Çim Uygulama ve Araştırma Merkeziyle ilgili Bayındır Meslek Yüksekokulunda öğretim elemanları ve öğrencilerle bir araya geldi. Rektör Budak, "Türkiye’deki çim alanında uzmanlaşmış kurum eksikliğini göz önünde bulundurarak, bu konuda bir uygulama ve araştırma merkezi kurduk. Öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimizin desteğiyle iyi şeyler başarılacağına inanıyorum" dedi.
 • 'Çim Uygulama Ve Araştırma Merkezi' Ege Üniversitesi'nde Kuruldu Ege Üniversitesi’ne bağlı Bayındır Meslek Yüksekokulu’nda, çim konusunda ara insan gücü yetiştiren ilk programı olan Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Programı’nın açılmasının ardından, Çim Uygulama ve Araştırma Merkezi de kuruluşunu tamamladı. Bu merkezle üniversite bünyesindeki uygulama ve araştırma merkezi sayısı 38’ye ulaştı.
 • Rektör Budak, Egeli Emektarlarla Buluştu Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, ‘Rektörle Akşam Çayı’ etkinlikleri kapsamında EÜ’den emekli olan öğretim üyeleriyle bir araya geldi. Rektör Budak, “Üniversitemizin bugünlere gelmesinde önemli katkıları bulunan hocalarımızı ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk“ dedi.
 • 'Arap Metin' Lakaplı Cinayet Zanlısı Tutuklandı İzmir’in Bayındır ilçesinde bir kişinin av tüfeğiyle öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan ‘Arap Metin’ lakaplı zanlı tutuklandı.
 • İzmir'deki Cinayetin Ardından Aranan 'Arap Metin' Lakaplı Kişi Yakalandı İzmir’in Bayındır ilçesinde Halim Hoşol’un otomobilinin içinde av tüfeğiyle vurularak öldürülmesinin ardından, cinayet şüphelisi olarak aranan ve ölen kişiyle aralarında husumet olduğu iddia edilen şüpheli ’Arap Metin’ lakaplı Metin Ö. yakalandı.
 • CHP'nin Kasasına İzmir'deki Aday Adaylarından 1 Milyon Lira Girdi CHP’de aday adayları için son başvuru tarihi 26 Ekim’e uzatılırken, İzmir’de şimdiye kadar yapılan başvurularda aday adaylarının cebinden 1 milyon Türk Lirası üzerinde para çıktı.
 • CHP'ye İzmir'deki Aday Adaylarından 1 Milyon TL CHP’de aday adayları için son başvuru tarihi 26 Ekim’e uzatılırken, İzmir’de şimdiye kadar yapılan başvurularda aday adaylarının cebinden 1 milyon Türk Lirasının üzerinde para çıktı.
 • İzmir'de Tarım Festivali Başladı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma verdiği desteklerin başarılı sonuçları, ‘2. Tarım Festivali’ ile kutlandı. Köylü-kentli buluşmasına sahne olan renkli etkinlikte, 7 ayrı tarım kooperatifiyle sözleşme de imzalandı.
 • Özdemir Açıklaması 'Önceliğimiz Ülkemizin Geleceği' Sağlık Sen tarafından Bayındır’da düzenlenen kahvaltı etkinliğinde konuşan İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, “Önceliğimiz ülkemizin geleceği’ diyerek sendikacılık yapıyoruz” dedi.
 • Eskiyörük Açıklaması 'Miting Değil Şölen Yapacağız' İzmir, Yerel Üretim Şöleni’nin bu yıl ikincisini düzenlemeye hazırlanıyor. Binlerce üretici, ürünleriyle 20 Ekim’de Gündoğdu Meydanı’nda olacak. İzmir Tarım Grubu Başkanı Mahmut Eskiyörük, miting değil şölen yapacaklarını belirterek, sözlerinin çarpıtılmaması gerektiğini, şöleni bu yıl daha da görkemli kutlayacaklarını söyledi.
 • Bayındır Polisi Ceza Yerine Kask Dağıttı İzmir’in Bayındır ilçesinde polis, uygulama noktalarında durdurdukları motosiklet sürücülerine ceza yerine kask dağıttı.
 • İzmir'de Çiftlik Evine Silahlı Saldırı İzmir’in Bayındır ilçesinde bir çiftlik evi kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce silahlı saldırıya uğradı. Evde çocukların da bulunduğu sırada yaşanan saldırının bir haraç çetesi tarafından yapıldığı iddia edildi.
 • Trenin Çarptığı Otomobil İkiye Bölündü Açıklaması 1 Yaralı İzmir Ödemiş’ten Basmane seferini yapan yolcu treni, Bayındır ilçesinde bir otomobille çarptı. Kazada 1 kişi yaralandı.
 • İzmir Enternasyonal Fuarı 87'Nci Kez Açılıyor Türkiye’nin ilk büyük fuarlarından birisi olma özelliğini taşıyan İzmir Enternasyonal Fuarı kapılarını 87’nci kez açacak. 7-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek fuarda partner ülke Sırbistan, odak ülke Hindistan, ana tema ise ’teknoloji’ olacak.
 • Babasının Silahıyla Oynarken Kendini Vuran Minik Muhammed'in Cesedi Alındı İzmir’in Bayındır ilçesinde iddialara göre babasının ruhsatsız tabancasıyla oynarken silahın ateş alması sonucunda hayatını kaybeden 8 yaşındaki Muhammed Mustafa Ç.’nin cenazesi ailesi tarafından alındı.
 • İzmir'de Acı Olay Bayındır’da sekiz yaşındaki küçük Muhammed babasının silahıyla oynarken canından oldu.
 • Düğün Alanının Savaş Alanına Döndüğü Kavgada Onlarca İfade Alındı İzmir’in Bayındır ilçesinde, bir düğünde halay çekmek için orkestradan istedikleri müziklerin çalınmaması üzerine damat ve gelinin yakınları arasında çıkan kavgada 16 kişinin yaralanmasının ardından onlarca kişinin ifadesine başvuruldu.
 • Düğünde İstek Parça Kavgası Açıklaması 2'Si Ağır 16 Yaralı İzmir’in Bayındır ilçesinde bir düğünde orkestradan istedikleri müziklerin çalınmaması üzerine damat ve gelinin yakınları arasında çıkan kavgada 16 kişi yaralandı.
 • Halayda İstek Parça Kavgası Açıklaması 2'Si Ağır 16 Yaralı İzmir’in Bayındır ilçesinde, bir düğünde halay çekmek için orkestradan istedikleri müziklerin çalınmaması üzerine damat ve gelinin yakınları arasında çıkan kavgada 16 kişi yaralandı.
 • AK Partili Dağ'dan Abdullah Gül'e Çok Sert Eleştiri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili, “O da bu harekete ihanet edenlerden birisidir. Recep Tayyip Erdoğan karşısında CHP, HDP, Saadet, ittifak ile aday olmayı düşünen biri haindir” dedi.
 • AK Parti'li Hamza Dağ'dan Abdullah Gül'e Açıklaması AK Parti İzmir Teşkilatı bayramlaşmasında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bu yıl 1.2 milyon büyükbaş, 3.8 milyon küçükbaş hayvanın Kurban Bayramına hazır olduğunu belirtti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise, konuşması sırasında konu 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gelince, “O da bu harekete ihanet edenlerden birisidir. Recep Tayyip Erdoğan karşısında CHP, HDP, Saadet, ittifak ile aday olmayı düşünen biri haindir” dedi.
 • Aziz Kocaoğlu Açıklaması 'Çare Gençlerde' İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2. Edremit Kitap Fuarı’nın konuğu oldu, kentin kalkınmasını sağlayan "İzmir Modeli’ni anlattı. Yurtdışında bursla eğitim almış başarılı gençlerin siyasete kazandırılması gerektiğini söyleyen Başkan Kocaoğlu, "CHP, mutlaka kendi ekonomik modelini bulup uygulamalı" dedi.
 • Traktör Şarampole Uçtu Açıklaması 2 Kişi Hayatını Kaybetti, 3 Hayvan Telef Oldu İzmir’in Bayındır ilçesinde, virajı alamayan bir traktör şarampole uçtu. Kaza sonucu, traktör de bulunan 2 kişi hayatını kaybederken, 3 koyun da telef oldu.
 • Başkentte İzmir Mesaisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in onay bekleyen projeleri için gittiği Ankara’da bakanlar, bakan yardımcıları ve genel müdürlerle toplantılar yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Şengül de, Başkan’ın davetini geri çevirmeyerek başkentteki tüm görüşmelere katıldı.
 • Tır İle Motosiklet Böyle Çarpıştı İzmir’in Bayındır ilçesinde motosiklet ile tırın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsü hayatını kaybederken, kaza güvenlik kameralarına da yansıdı.
 • Motosiklet Sürücüsünün Öldüğü Kaza Güvenlik Kamerasında İzmir’in Bayındır ilçesinde motosiklet ile tırın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında motosiklet sürücüsü hayatını kaybederken, kaza güvenlik kameralarına da yansıdı.
 • Minibüs Şarampole Uçtu Açıklaması 1 Ölü, 2 Yaralı İzmir’in Bayındır ilçesinde bir minibüs bilinmeyen bir sebeple şarampole yuvarlandı. Kazada araç sürücüsü hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.
 • İzmir'deki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı İzmir’in Bayındır ilçesinde, ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.
 • Bayındır'daki Orman Yangını Kontrol Altına Alındı İzmir’in Bayındır ilçesinde, ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alındı.
 • İzmir'de Orman Yangını İzmir’in Bayındır ilçesinde makilik alanda orman yangını çıktı.
 • Onların İş Yeri Sıcaklığı 150 Derece İzmir’de termometrelerin 40 dereceye dayandığı bugünlerde, kavurucu sıcaklığı çok daha yakından hissedenler de var. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yol işçileri, asfaltın 150 dereceyi aşan sıcaklığıyla mücadele ediyor.
 • 'Bunlar 4 Parti İttifakı, Biri De Gizli O Da HDP, PKK'dır' Başbakan Binali Yıldırım, “Siz bu adayların hiç ağızlarını açıp da PKK’ya, FETÖ’ye karşı ne yapacaklarını, nasıl mücadele edeceklerini hiç duydunuz mu? Bunların 4 parti ittifakı var. Biri de gizli, bir de gizli bir ittifakı var. Gizli ortağı var. O da HDP’dir, PKK’dır” dedi.
 • Başbakan Yıldırım Açıklaması 'Bunlar 4 Parti İttifakı, Biri De Gizli O Da HDP, PKK'dır' Başbakan Binali Yıldırım, “Siz bu adayların hiç ağızlarını açıp da PKK’ya, FETÖ’ye karşı ne yapacaklarını, nasıl mücadele edeceklerini hiç duydunuz mu? Bunların 4 parti ittifakı var. Biri de gizli, bir de gizli bir ittifakı var. Gizli ortağı var. O da HDP’dir, PKK’dır” dedi.
 • Organize Sanayi Bölgesi Atık Suyunu Geri Kazanıp, Aspir Bitkisi Yetiştiriyorlar Ege Üniversitesi bilim insanları, organize sanayi bölgesinde atık suları geri kazanarak bir enerji bitkisi olan aspir yetiştirdiler.
 • Başkan Kocaoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Adayına Büyük Övgü Gece geç saatlere kadar Bayındır’daki kahve toplantılarına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, seçim sonrasına ilişkin önemli mesajlar verdi. Başkan Kocaoğlu, "Türkiye artık nefes alamıyor. O yüzden en çok değişime ihtiyacımız var. Ama düşmanlık yok! Kin yok, nefret yok! Aynı memleketin insanlarıyız. Birlikte çok çalışıp huzur içinde yaşarız. Hiç bir sıkıntımız da olmaz" diye konuştu.
 • Fotoğraf Sevdası Canından Etti İzmir’de fotoğraf çektirmek için gittiği gölete düşen gencin cesedi bulundu.
 • Asfaltta Rekor Geliyor Kurduğu yeni şantiyelerle asfalt ve parke üretim kapasitesini artıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılında 2 bin kilometre ova, bin 910 kilometre de ilçe yolunun asfaltını gerçekleştirerek erişilmesi güç bir rekora imza atacak. Büyükşehir, bu yıl dökeceği asfalt miktarını yaklaşık yüzde 25 artırmış olacak.
 • Osmanlı'dan Kalma Minare Yıllar Sonra Camisine Kavuşuyor Osmanlı Padişahı II. Abdülhamid Han döneminde vakıf eseri olarak inşa edilen ancak camisinin yıkılmasıyla 125 yıldır ayakta kalan minareye yeniden cami inşa edilecekken, yıllardır başka köylere gitmek zorunda kalan köy halkını ise heyecan sardı.
 • İlk İftar Buluşması Muhtarlarla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale gelen iftar buluşmalarının ilki Tarihi Havagazı Fabrikasında yapıldı. Bu dönem görev yapanlarla birlikte eski meclis üyeleri ve kentin güney aksındaki ilçelerin muhtarlarını ağırlayan Başkan Aziz Kocaoğlu, Gazze katliamından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
 • Bayındır'dan Hollanda'ya Çiçek İzmir Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle adeta "kanatlanan" Bayındırlı çiçek üreticileri, dünyanın çiçek devi Hollanda’yla imzaladıkları tohum alım sözleşmesinden sonra, şimdi aynı ülkeye ihracata başladı.
 • Başkan Kocaoğlu, 'Çiftçiyi Kalkındıracağız' İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, aynı gün Küçük Menderes havzasının iki büyük ilçesi Tire ve Bayındır’da muhtarlarla toplantılar yaparak sorunlarını ve taleplerini dinledi. Başkan Kocaoğlu, “Önce sizleri kalkındıracağız, gençlerin istihdamına katkıda bulunacağız” dedi.
 • 'Son Başbakan Olup Da...' Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti’nin son başbakanı olarak 24 Haziran’da görevimi alnımın akı ile tamamlayacağım ama son başbakan olup da gitmiyorum. İzmir’deyim, İzmir’e hizmetim devam edecek. Çünkü İzmir benim evim” dedi.
 • Başbakan Yıldırım Açıklaması 'Son Başbakan Olup Da Gitmiyorum' Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti’nin son başbakanı olarak 24 Haziran’da görevimi alnımın akı ile tamamlayacağım ama son başbakan olup da gitmiyorum. İzmir’deyim, İzmir’e hizmetim devam edecek. Çünkü İzmir benim evim” dedi.
 • İzmir'de Renkli Festivaller Başlıyor İzmir’de birbirinden renkli ve eğlenceli haftalar başlıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen ulusal ve uluslararası festivaller, tüm dikkatleri İzmir’in üzerine çekiyor. Boyoz, enginar ve çiçek gibi yerel ve kültürel simgelerin ön plana çıktığı festivallerin yanı sıra gençlere yönelik etkinlikler sayesinde İzmir, bahar aylarından yaza keyifli bir geçiş yapmaya hazırlanıyor.
 1  2  ...  7  8 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !