BAYRAKLI HABERLERİ / İzmir

 • Bayraklı'da Toplu Sözleşmeye Davullu Zurnalı Kutlama İzmir’deki Bayraklı Belediyesinde, görev yapan memur ve sözleşmeli memur 372 çalışana toplamda yüzde 21 oranında zammı kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye Başkanı Serdar Sandal ve çalışanlar, imzaların atılmasıyla sözleşmeyi davul ve zurnayla halay çekerek kutladı.
 • Ortopedik Rahatsızlıkların Çözümü Fizik Tedavi İzmir’deki bir fizik tedavi ve kardiyoloji merkezinde görevli Dr. Özgür Yüksel Erkılıç, ortopedik rahatsızlarda çözümün fizik tedavi olduğunu ifade ederek, hastaların düzenli olarak tedavi sürecinde bulunmaları gerektiğini söyledi.
 • Bayraklılı Minikler Deniz Müzesini Gezdi İzmir’in Bayraklı ilçesinde, belediye tarafından tarafından düzenlenen gezi programı kapsamında kültür merkezlerinde kurs gören Bayraklılı öğrenciler, Arkas Deniz Tarihi Müzesini ziyaret etti.
 • Bayraklı'nın Yol Haritası İçin Toplantılar Sürüyor Bayraklı Belediyesinde stratejik plan çalışmaları kapsamında konunun paydaşlarıyla toplantılar sürüyor. Katılımcı yönetim anlayışıyla her gün düzenlenen oturumlarda ilgili personel ve müdürlerle, meclis üyeleri ve muhtarlarla, sivil toplum örgütleriyle bir araya gelen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, meslek odası başkan, temsilci ve üyelerini ağırladı.
 • Bayraklı'nın Sokakları Pırıl Pırıl Bayraklı Belediyesi, mayıs ayında ilgili tüm birimleriyle başladığı temizlik çalışmalarını hız kesmeden sürdürürken, ekipler, ilçenin sokaklarını pırıl pırıl yaptı.
 • Madımak Olaylarında Ölenlere İzmir'de Anma Sivas’ta 35 kişinin yaşamını yitirdiği Madımak olaylarının 26. yıl dönümü nedeniyle, İzmir’in hemen hemen tüm ilçelerinde anma törenleri düzenlendi.
 • Bayraklı 5 Yıllık Stratejik Planını Hazırlıyor Bayraklı Belediyesinde stratejik plan bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Bağımsız denetçi Dr. Kadir Timur Türkan tarafından yapılan sunumda ilgili personele Bayraklı’da yapılacak proje ve hedeflerin stratejik plan olarak nasıl hazırlanacağı konusunda bilgi verildi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, ‘Dünya çocuk ve gençlik kenti Bayraklı’ vizyon projesi başta olmak üzere Bayraklı’ya yeni kent kimliği kazandırılması ve potansiyelinin gün yüzüne çıkarılması noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
 • Bayraklı'nın Parkları Yenileniyor Bayraklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki tüm parklarda bakım ve onarım çalışmaları başlattı. Budama, çim biçme, ilaçlama, temizlik, çiçek ve ağaç dikimi gibi alanlarda faaliyetlere hız veren ekipler, son iki ayda 9 parkı baştan aşağı yeni görünümüne kavuşturdu. İhtiyaç duyulan birçok parkta da yenileme işlemleri sürüyor.
 • Bayraklı'da Hurdaya Geçit Yok Bayraklı Belediyesi zabıta ekipleri, meskun alanda hurda biriktirerek çevreyi kirleten ve halk sağlığını tehdit edecek şekilde hurdacılık yapanlara geçit vermiyor. Son olarak Adalet Mahallesinde vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren ekipler, kendisine dahi ait olmayan arsada hurdacılık yaparak çevreyi kirleten, yapılan uyarılara da uymayan hurdacıya cezai işlem uyguladı, mahalle sakinleri de rahat bir nefes aldı.
 • Bayraklı'da Hayvanseverlere 'Görevli Belgesi' İzmir’de Bayraklı Belediyesi, sokaklarda yaşayan hayvanların korunması, sorunlarının giderilmesi ve onların yakından takip edilmesi için yerel hayvanları koruma görevlisi eğitimi verdi. 23 kişinin katıldığı etkinlik sonunda gerçekleştirilen sınavda başarılı olan tüm hayvanseverlere belge verildi.
 • Okullar Kapandı, Havuz Keyfi Başladı Bayraklı Belediyesi yüzme havuzu okulların kapanmasıyla birlikte faaliyete başladı. 5-15 yaş arasındaki çocuklara kursların düzenlendiği havuzdan cumartesi kadınlar, Pazar günü ise aileler faydalanabiliyor. Belirli gün ve saatlerde de engelliler havuzdan ücretsiz yararlanıyor.
 • Bayraklı'da Muhteşem Şölen Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, farklı yaşlardaki 9 grupta 7 bölgenin halk oyunlarını sergileyen 120 kursiyer, yıl sonu şöleninde kursiyerler performanslarıyla tam not aldı.
 • Bayraklı'da Kursiyerlerden Yılsonu Sergisi Bayraklı Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle açılan kurslara katılan kadınlar, düzenlenen yıl sonu sergisinde ürettikleri birbirinden değerli eserleri görücüye çıkardı. Havuz Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte 15 semt merkezinden 300 kursiyerin el emeği ürünleri yer aldı.
 • İzmir'de Kontrolden Çıkan Otomobil Otobüse Çarptı Açıklaması 4 Yaralı İzmir’in Bayraklı ilçesinde kontrolden çıkan otomobil park halindeki otobüse çarptı. Kazada 4 kişi yaralandı.
 • Elektronik Güvenlik Sistemi Ailesi İzmir'de Buluştu Elektronik güvenlik sistemleri üzerine çalışmalar yürüten Honeywell ve HG Teknoloji iş birliğinde İzmir Roadshow 2019 etkinliği düzenlendi. Bayraklı’da bir otelde gerçekleşen etkinlikte Honeywell yöneticileri ve bayi temsilcileri bir araya geldi.
 • Avcılar Exclusive Bayraklı'da 5 Yıldızlı Yaşam İzmir’de kuruluşunun 30. yılında 925 milyon lira yatırım planlayan Avcılar İnşaat, 3 tane “5 yıldızlı proje” hayata geçiriyor. Konut-ofis-alışveriş merkezleri olarak tasarlanan ilk proje olan Avcılar Exclusive Bayraklı, gökdelenlerdeki olumsuzlukları ortadan kaldıracak şekilde 8 katlı yatay mimarisiyle dikkat çekiyor.
 • Bayraklı'da Renkli Babalar Günü Etkinlikleri İzmir’de, Bayraklı Belediyesi tarafından Babalar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Cumartesi günü satranç şöleninde karşı karşıya gelen babalar ve çocukları, pazar günü ise futbol müsabakalarında kıyasıya mücadele etti.
 • 5 Bin Yıllık Tarihi Smyrna Ayağa Kalkıyor İzmir’in ilk kuruluş yerlerinden olan ve uygarlık tarihinin 5 bin yıllık izlerini günümüze taşıyan Smyrna antik kentini ziyaret eden Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Smyrna bizim ana projelerimizden biri. Stratejik planımızda da yer alacak ve buraya elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.
 • Park Halindeki Araç Alev Topuna Döndü İzmir’in Bayraklı ilçesinde, park halinde bulunan bir otomobil bilinmeyen bir sebeple alev alırken, araç kısa sürede küle döndü.
 • BAYSEM Öğrencileri Yıl Sonu Etkinliğinde Stres Attı Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (BAYSEM) öğrencileri, üniversite sınavı öncesi stres attı. Bayraklı Havuz Düğün Salonunda düzenlenen etkinliğe tam kadro katılan öğrenci ve öğretmenler; sohbet edip oyunlar oynadı, şarkılar eşliğinde dans ederek keyifli bir gün geçirdi.
 • Silahlı Saldırıya Uğrayan Kişinin Vücuduna 8 Kurşun İsabet Edildiği Belirlendi İzmir’in Bayraklı ilçesinde, 8 Haziran Cumartesi günü tartıştığı kişi tarafından silahlı saldırıya uğrayarak yaşamını yitiren kişinin vücuduna 8 tane kurşun isabet ettiği belirlendi.
 • Bayraklılı Öğrenciler Harvard'ta Sunum Yaptı Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı nisan ayında ziyaret ederek geliştirdikleri projelerini anlatan başarılı iki lise öğrencisi Emir Akdaşçı ve Ege Özlem, Bayraklı’yı Amerika’da temsil ederek, ilçenin gurur kaynağı oldu. Karbondioksit gazını soğutucu sisteme dönüştüren başarılı gençler, yaptıkları sunumla Harvardlı profesörlerin dikkatini çekmeyi başardı.
 • Kızlarını Av Tüfeğiyle Vuran Baba Tutuklandı İzmir’in Bayraklı ilçesinde av tüfeğiyle iki kızını yaralayan baba tutuklandı.
 • Annesini Darp Eden İki Kızı, Babası Tüfekle Vurdu İzmir’in Bayraklı ilçesinde, iddiaya göre cinnet getiren baba, evde bulunan 2 kızını av tüfeğiyle vurdu. Gözaltına alınan babanın, iki kızının sürekli olarak annelerini darp ettikleri için vurduğu öğrenildi.
 • Cinnet Getiren Baba 2 Kızını Ağır Yaraladı İzmir’in Bayraklı ilçesinde cinnet getirdiği iddia edilen baba, av tüfeğiyle 2 kızını ağır yaraladı.
 • Bayraklı'da Baba-Çocuk Şölenleri İzmir’de Bayraklı Belediyesi, hafta sonu kutlanacak babalar gününe özel iki farklı etkinlik gerçekleştirecek. Programda, satranç ve futbol şölenlerinde babalar ve çocukları yarışacak, ortaya renkli görüntüler çıkacak.
 • 14 Noktada Binlerce Vatandaş Aynı Sofrada Buluştu Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Ramazan ayı boyunca ilçede 14 noktaya kurulan iftar sofralarında binlerce vatandaşla bir araya geldi. Her gün farklı bir mahallede gerek vatandaşların evlerine gerekse kurulan bereketli sofralara misafir olan Başkan Sandal, sorunları sıkıntıları dinleyip önerileri aldı ve belediye olarak yapacaklarını anlattı. Ayrıca yüzlerce aileye erzak, eşya ve kıyafet desteğinde bulunuldu.
 • Başkan Sandal Bayramlarını Kutladı Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende çalışanlarla bir araya gelerek, bayramlarını kutladı. "Benim dünya malında veya mevkide gözüm yok. İzmir Türkiye’nin incisi, Bayraklı da İzmir’in incisi. Bu kentin hak ettiği değeri el birliği ile bu kente kazandırabiliriz" diyen Başkan Sandal, tasarruf tedbirlerinin görev süresi boyunca devam edeceğini belirterek, "Amacımız doğru hizmet, doğru tasarruf" diye konuştu.
 • Mehmet Helvacıoğlu Açıklaması 'Ramazan Bereket Ayıdır' Atagöz Göz Hastalıkları Dal Merkezi kurucu ortakları Prof. Dr. Safiye Yılmaz, Op. Dr. Mehmet Helvacıoğlu ve Op. Dr. Melih Türe tüm çalışanlarıyla iftar yemeğinde buluştu.
 • Bayraklı'da Kursiyerlerden Resim Sergisi Bayraklı Belediyesi 75. Yıl Kültür Merkezi resim kursiyerleri yıl boyunca yaptıkları birbirinden güzel resimleri açtıkları sergide görücüye çıkardı. 35 kursiyerin yaklaşık 100 eserinin sergilendiği etkinliğin açılışını Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, kursiyerlerle birlikte yaptı.
 • İzmir Büyükşehir Ve Bayraklı Belediyelerinden Yatırım Atağı İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, büyükşehir daire başkanları ve Bayraklı Belediyesinden ilgili müdürlerle Bayraklı’yı gezdi. İlçede yapılacakları yerinde inceleyerek tek tek not alan ekipler, bambaşka bir Bayraklı için kolları sıvadı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in seçim sürecinde Cengizhan Mahallesi ziyaretinde söylediği gibi, kentin sadece ön sıradakilerine değil, arka sıradakilerine de hizmet götürmek için çalışan Gökçe ve Başkan Sandal, çevre düzenlemesi ve yeşil alanların artırılmasından asfalta, bisiklet yollarından parklara kadar ihtiyaç duyulan her alanda çalışmalara başlanacağını belirtti.
 • Bayraklı Belediyesi Yaz Spor Okulları Başlıyor Her yıl binlerce çocuğu spor okullarında buluşturan Bayraklı Belediyesi, bu yıl da 16 spor dalında 7’den 70’e isteyen herkese spor yaptıracak. Okulların kapanmasıyla başlayacak kurslara 5 yaş ve üzerindeki öğrenciler ile yetişkinler katılabilecek.
 • Yalnız Kendisinin Gördüğü Varlık, 'Siyanürlü Şerbet Hazırla, Ailene İçir' Demiş İzmir’de anne ve babasını içine siyanür koyduğu içeceği içirerek öldüren üniversite öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21), akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi amacıyla tutuklu bulunduğu cezaevinden akıl hastanesine sevk edildi.
 • Başkan Sandal'dan Bayraklı'da İşsizliğe Karşı Dev Adım Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski ile görüşerek, Bayraklı’da işsizliğe çözüm bulmak için önemli bir adım attı. Görüşmede ilçede kurulacak mesleki eğitim merkezlerinde nitelikli eleman yetiştirilip sektörlerde istihdam edilmesine yönelik fikir birliğine varıldı.
 • Bayraklı'da Binler İftar Sofralarında Buluşuyor Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Ramazan ayı boyunca mahallelerde kurulan iftar sofralarında vatandaşlarla birlikte oluyor. Bereket, dayanışma, kardeşlik ayı Ramazan dolayısıyla her gün bir mahallede ilçe sakinleriyle bir araya gelen Başkan Sandal, dertleri sorunları dinliyor, öneri ve talepleri alıyor.
 • Önce Annesini Öldürdü Sonra İntihara Kalkıştı İzmir’in Bayraklı ilçesinde, psikolojik sorunları olduğu öne sürülen bir kişi annesini kablo ile boğarak öldürdü. Olayın ardından cinnet getiren zanlı önce çok sayıda ilaç içerek canına kıymaya çalıştı daha sonra da bileklerini ve boğazını keserek kendini yaraladı.
 • Bayraklı Taekwondoda Madalyaya Doymuyor Bayraklı Belediyesi Taekwondo kulübü, katıldıkları İzmir İl Taekwondo Poomsae Şampiyonası’ndan 17 madalya ile döndü. Gaziemir Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’ndaki nefes kesen müsabakalarda başarılı sporcular Bayraklı’nın gururu oldu.
 • Köprüden Atlarken Kolundan Yakaladılar İzmir’in Bayraklı ilçesinde, iddialara göre hırsızlık girişiminde bulunan bir kişi, polise yakalanınca kendini köprüden aşağı atmaya çalıştı. O sırada bir vatandaşın şahsı kollarından tutup yakalarken, kurtarılma anları kameralar yansıdı.
 • Bayraklı'ya 60 Milyonluk Yatırım İzmir’in Bayraklı ilçesinde, bir inşaat firması tarafından 60 milyon liralık yatırımla konut projesi hayata geçirilirken, doğa ve çevre dostu ürünleriyle dikkat çeken projede doluluk oranı yüzde 95’e ulaştı.
 • Bayraklı Belediyesi Yüzme Kursu Kayıtları Başladı Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün, her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklara yüzme eğitimi vereceği belirtildi. Kayıtları başlayan kurslarda alanında uzman eğitmenler, 5-15 yaş arasındaki çocuklara yüzme öğretecek.
 • Gastrit İle Ülserin Belirtileri Birbirine Benziyor, Endoskopik Tetkik Şart Gastroenterolog Azmi Serin, çoğu kişinin midenin en sık görülen hastalıklarından gastrit ve ülseri birbiriyle karıştırdığını söyledi. Gastrit ve ülserin nedenlerinin ve belirtilerinin birbirine benzemesinin hastalıkların karıştırılmasında önemli rol oynadığını belirten Uzm. Dr. Serin, "Bu benzerlik karşısında ayırıcı tanı ancak endoskopi ile konulabilir, ezbere olmaz" dedi.
 • Gastrit İle Ülseri Karıştırmayın Gastroenterolog Azmi Serin, çoğu kişinin midenin en sık görülen hastalıklarından gastrit ve ülseri birbiriyle karıştırdığını söyledi. Gastrit ve ülserin nedenlerinin ve belirtilerinin birbirine benzemesinin hastalıkların karıştırılmasında önemli rol oynadığını belirten Uzm. Dr. Serin, "Bu benzerlik karşısında ayırıcı tanı ancak endoskopi ile konulabilir, ezbere olmaz" dedi.
 • Türk Bayraklı Meteoroloji Balonu Gökyüzüne Uçuruldu Dünyanın bin 500 noktası ile birlikte Türkiye’de 9 bölgede aynı anda atılan meteorolojik ölçüm balonları, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıldönümü sebebiyle bu kez Türk bayrağı ve gençlerin “İstikbal göklerde bu vatanın gençleri gönüllerde” mesajıyla atmosfere bırakıldı.
 • Ailesini Siyanürle Öldüren Gencin İfadesinin Her Satırı Dehşet Dolu İzmir’in Bayraklı ilçesinde, şerbet diye içirdiği siyanürlü sıvıyla anne ve babasını öldüren üniversite öğrencisi Mahmut Can Kalkan ile karışımı zorla içermeye çalıştığı Emir Can Kalkan’ın ifadeleri ortaya çıktı. Mahmut Can Kalkan, "Siyanürü 3 ayrı bardağa ikişer çay kaşığı koyarak karıştırdım. Yapmış olduğum karışımı babamların olduğu odaya götürdüm. Burada masaya bıraktım. Karışımı önce annem ve kardeşim Emir Can içti" diyerek dehşet dolu anları anlattı.
 • Anne Ve Babasını Siyanürle Öldüren Gencin İfadesinin Her Satırı Dehşet Dolu İzmir’in Bayraklı ilçesinde, şerbet diye içirdiği siyanürlü sıvıyla anne ve babasını öldüren üniversite öğrencisi Mahmut Can Kalkan ile karışımı zorla içermeye çalıştığı Emir Can Kalkan’ın ifadeleri ortaya çıktı. Mahmut Can Kalkan, "Siyanürü 3 ayrı bardağa ikişer çay kaşığı koyarak karıştırdım. Yapmış olduğum karışımı babamların olduğu odaya götürdüm. Burada masaya bıraktım. Karışımı önce annem ve kardeşim Emir Can içti" diyerek dehşet dolu anları anlattı.
 • Bayraklı'daki O Konutlar Yüzde 80 Oranında Tamamlandı İzmir’in Bayraklı ilçesinde, bir inşaat firması tarafından 60 milyona mal edilen konut projesi yüzde 80 oranında tamamlandı.
 • Dağ'dan Özkankarlar Pazar Yeri Açıklaması Açıklaması 'Protokolü İvedilikle Hazırlayacak' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, geçtiğimiz yıl Danıştay kararıyla kapatılan Özkanlar Pazar Yeri ile ilgili, " Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü konuyla ilgili protokolü ivedilikle hazırlayacak ve hem vatandaşlarımızın hem de esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için gereken yapılmış olacak" dedi.
 • Çete Sanıkları Birbirini Yalanladı Organize suç örgütü kurarak “silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs ve kasten adam öldürme” gibi suçları işledikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 31’i tutuklu 69 sanığın yargılandığı davada ifadeleri alınan sanıklar, verdikleri ifadelerle birbirlerini yalanladı.
 • Başkan Sandal'a Deve Güreşleri Kararından Dolayı Teşekkür Belgesi İzmir’in Bayraklı ilçesinde, geleneksel hale gelen deve güreşlerinin kaldırılıp güreşlere harcanan bütçenin eğitime aktarılması kararının ardından Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’a teşekkür belgesi verdi.
 • Ailesine Siyanür İçirip Öldüren Genç Tutuklandı İzmir’de ailesine şerbet diye siyanür içererek ölümlerine sebep olan üniversite öğrencisi tutuklandı.
 • Ailesine Siyanür İçirip Öldüren Gençle İlgili Şok Gerçek Açıklaması Şizofren Çıktı İzmir’de, ailesine şerbet diye siyanür içererek ölümlerine sebep olan üniversite öğrencisine yapılan sağlık kontrollerinde gence şizofreni tanısı koyulduğu öğrenildi. Öte yandan, siyanür içerek hayatlarını kaybeden anne ve baba toprağa verildi.
 • Serkan Kurtuluş Fotoğraf Göndermiş, Tetikçi Öldürmüş Organize suç örgütü kurarak “silahla yaralama, öldürmeye teşebbüs ve kasten adam öldürme” gibi suçları işledikleri iddiasıyla haklarında dava açılan 31’i tutuklu 69 sanığın yargılandığı davada ifade veren tutuklu sanık Nadir Sönmez, Bayraklı’da 2017’de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden iş adamı Gökhan Kalıpçı’yı firari sanık çete lideri Serkan Kurtuluş’un azmettirmesiyle öldürdüğünü itiraf etti.
 • Korkunç Siyanür Olayında Ailenin Yakınları Gözyaşlarına Boğuldu İzmir’de, üniversite öğrencisinin internetten sipariş ettiği siyanür ile anne ve babanın öldüğü, iki kardeşin tedavisinin sürdüğü korkunç olayda ailenin yakınları, İzmir Adli Tıp Kurumunda cenazeleri beklerken gözyaşlarına boğuldu.
 • İzmir'de Siyanür Zehirlenmesinde Korkunç İddia Açıklaması 'Şerbet Yaptım, Tadın' İzmir’de, üniversite öğrencisinin internetten sipariş ettiği siyanür ile anne ve babanın öldüğü, iki kardeşin tedavisinin sürdüğü olayda korkunç iddia ortaya atıldı. Gencin, iddiaya göre anne ve babasına "Size şerbet yaptım, tadın” diyerek siyanürü içirdiği öne sürüldü.
 • İzmir'de Siyanürden 2 Kişi Öldü İzmir’in Bayraklı ilçesinde kimya öğrencisi olduğu öğrenilen gencin internetten satın aldığı siyanür, deney yaptığı sırada yere döküldü. Yere dökülen siyanürden evde bulunan 5 kişi zehirlendi. Olayda 2 kişi hayatını kaybederken, 3 kişinin ise hastanede tedavisi sürüyor.
 • Elazığ İl Özel İdare Süper Lig'de Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi play-off final serisinin 3. maçında Bayraklı Belediyespor’u 75-55 yenen Elazığ İl Özel İdare, seride durumu 3-0 yaparak Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne yükseldi.
 • Filenin Minik Sultanları Anneleriyle Voleybol Oynadı İzmir’de, Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen Anneler Günü etkinliği kapsamında voleybol kursuna katılan çocuklar, anneleri ile voleybol oynadı.
 • Başkan Sandal'dan İftar Ziyareti Sosyal belediyecilik anlayışıyla 11 ayın sultanı Ramazan ayında dar gelirli ailelere gıda desteğinde bulunan Bayraklı Belediyesi, ihtiyaç sahiplerinin yanında oluyor. Bu kapsamda Ramazan ayı boyunca gıda yardımı yapılacak, merkezi mahallelerde iftar çadırları kurulacak, ramazan eğlenceleri düzenlenecek. Bayraklılı ailenin iftar sofrasına misafir olan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Yurttaşlarımızın her zaman yanında olacağız” diye belirtti.
 • Şehrin Göbeğinde Top Mermisi Bulundu İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan bir plaza inşaatında çalışan inşaat işçileri top mermisi buldu.
 • Bayraklı Belediyesinden Ücretsiz Düğün Salonu Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, dar gelirli aileler ile şehit ve gazi yakınlarının durumlarını beyan etmeleri halinde Şehit Ümit Boz ve 75’inci Yıl düğün salonlarından ücretsiz yararlanabileceğini söyledi. Geçtiğimiz meclis toplantısında gündeme gelen belediye düğün salonlarının fiyatlarıyla ilgili de kısa değerlendirme yapan Sandal, fiyatların önümüzdeki süreçte revize edileceğini duyurdu.
 • İzmir Çevre Yolunda Trafik Kazası Açıklaması 1 Ölü İzmir’in Bayraklı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında TIR ile otomobilin çarpışmasını sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Kazayla ilgili TIR’da bulunan 2 şüpheli gözaltına alındı.
 • Büyükşehir'in İlk İftarı Özel İnsanlara İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı iftar buluşmalarında, engelli ve ailelerini ağırladı. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda kurulan iftar sofrasına 4 bin 500 konuk katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konukları ile tek tek ilgilenerek hatıra fotoğrafı çektirdi.
 • Bayraklı'ya Yeni Cazibe Merkezi Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, eşsiz doğa manzarasına sahip ve Karagöl gibi tabiat parkı olabilecek alana sahip Doğançay’daki göletin, halkın hizmetine sunulabilmesi için mesire alanı olarak tasarlanacağını söyledi.
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden Ramazan Dayanışması İzmir Büyükşehir Belediyesi, paylaşma ve dayanışma geleneği ile bu Ramazan’da da ihtiyaç sahibi 55 bin aileye erzak ve nakit yardımı gerçekleştiriyor. Binlerce İzmirli ise Büyükşehir Belediyesi’nin 13 mahallede kuracağı gönül sofrasında oruçlarını açacak.
 • İzmir Büyükşehir Belediyesinden Ramazan Dayanışması İzmir Büyükşehir Belediyesi paylaşma ve dayanışma geleneği ile bu Ramazan’da da ihtiyaç sahibi 55 bin aileye erzak ve nakit yardımı gerçekleştiriyor. Binlerce İzmirli ise Büyükşehir Belediyesinin 13 mahallede kuracağı gönül sofrasında oruçlarını açacak.
 • 38 Yıldır Kaza Yapmayan, Trafik Cezası Olmayan Taksiciye Ödül 38 yıldır kazaya karışmayan ve hiç trafik cezası bulunmayan İzmirli taksici Kadir Ali Taşkın, “Yılın Şoförü” seçildi.
 • 3 Fidan Bayraklı'da Anıldı Bayraklı Belediyesi tarafından düzenlenen 3 Fidan anma etkinliğinde konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Deniz’leri anmak sadece nostaljik şeyler söyleyip, sloganlar atıp sonra unutmak demek değil. Asıl olan Deniz Gezmiş mirasına sahip çıkmaktır. İşçinin, emekçinin, çalışanın haklarına sahip çıkmak. Uyuşturucuyla mücadele etmek. Çocukları okutmak, her mahalleye kreşler kurmak, eğitim merkezlerini çoğaltmak, Bayraklı’yı hep birlikte yönetmek. Çünkü Deniz demek; başka bir sevda demek, başka bir coşku demek” diye konuştu.
 • Bayraklı'nın Perileri Finalde Bayraklı Belediyesi Kadın Basketbol Takımı, Süper Lig yolundaki play-off elemeleri yarı final maçlarını 3’te 3’le tamamlayarak adını finale yazdırdı. Kendi sahasındaki ilk iki karşılaşmadan galip ayrılan Bayraklılı kızlar, Ankara’daki üçüncü maçını da kazandı ve finalde Elazığ İl Özel İdaresi Kadın Basketbol Takımı’nın rakibi oldu.
 • Başkan Sandal, Sahaya İndi Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, hafta sonu mesaisinde belediye tesislerini gezdi, sokaklarda vatandaşlarla sohbet edip sorunları sıkıntıları dinledi ve dernek etkinliklerine katıldı. Başkan Sandal’ı tek başına sokakta gezerken gören vatandaşlar, tebrik edip başarılar diledi, hatıra fotoğrafları çektirdi. Sandal, bundan sonra sahada daha fazla gezerek sürekli yurttaşlarla birlikte olacağını belirtti.
 • İzmir'de İlk Teravih Heyecanı Ramazan ayının gelmesiyle tüm yurtta olduğu gibi İzmir’de de ilk teravih heyecanı yaşandı.
 1  2  ...  40 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !