BEYDAĞ HABERLERİ / İzmir

 • Büyükşehir Belediyesinin Yaptığı Küçükbaş Hayvan Hibesi 10 Bini Aştı Kırsaldaki üreticilere verdiği desteği sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi Beydağlı çiftçileri sevindirdi. Başkan Tunç Soyer’in katıldığı törenle dağ köylerinde yaşayan ve kendilerine yeni gelir kaynağı oluşturmak isteyen 130 üreticiye 520 adet koyun hibe edildi. Böylece İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı toplam küçükbaş hayvan hibesi 10 bin koyunu geçti. Bu dağıtımla birlikte İzmir genelinde yapılan küçükbaş hayvan hibesinin toplam sayısı 2 bin 670 üretici oldu. Hibe edilen 10 bin 389 küçükbaş hayvanın yavrularıyla birlikte toplam sayısı ise 20 bin 154’e ulaştı. Belediye küçükbaş hayvan hibesi için 18 milyon lira harcadı.
 • İzmir'den Ekolojik Adım İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in organik sektöründe pek çok ilki gerçekleştirdiğini belirterek, "Doğa ile uyumlu yaşam, İzmir’in önündeki stratejik hedeflerden birisi ve bu kapsamda kentsel planlamadan kırsal kalkınmaya, kültüre ve ekonomiye uzanan tüm alanlarda birçok adım atacağız" dedi.
 • Kocaoğlu'ndan Patates Göndermesi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Küçük Menderes mesaisinde; Bayındır, Beydağ ve Tire ilçelerini ziyaret etti. Kendisinden kısa bir süre önce Beydağ’a gelen Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’yi eleştiren Kocaoğlu, "Patates ithalatına izin verip sonra patatesin merkezine gelerek siyaset yapmanın ne anlama geldiğini sizlerin takdirine bırakıyorum” dedi.
 • Köyleri Dolaşıp Sahte Parayla Zeytinyağı Topladılar İzmir’in Beydağ ilçesine bağlı Halıköy ve Yağcılar mahallelerindeki vatandaşlardan, sahte parayla 1,3 ton zeytinyağı alan şahıslar jandarmanın sıkı takibi sonucunda yakalandı.
 • İzmir'de Üreticinin Yüzü Gülüyor İzmir Büyükşehir Belediyesinin "Küçükbaş Hayvancılığın Desteklenmesi, Yaygınlaştırılması ve Islahı" projesi kapsamında kırsaldaki dar gelirli vatandaşlara 10 bin hayvan dağıttı. Yavrularla birlikte bu sayı 20 bine yaklaştı.
 • 1 Ayda 500 Bin Fidan Kırsal kesimde gelir getirici faaliyetleri artırmak amacıyla 2009 yılından bu yana meyve fidanı dağıtarak üretimi destekleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, 15 Mart’a kadar 20 bin üreticiye tam 500 bin fidan daha dağıtacak. Üreticiye ulaştırılan toplam fidan sayısı 4 milyon 230 bine ulaşacak.
 • Ödemiş, Kiraz Ve Beydağ'ın Seçmen Sayısı Belli Oldu 31 Mart yerel seçimlerinde, Ödemiş’te 103 bin 153, Beydağ’da 10 bin 256, Kiraz’da 33 bin 776 seçmen sandığa gidecek.
 • Başkan Kocaoğlu Açıklaması 'Tarımın, Çiftçinin, Hayvancının Nasıl Kalkınacağını Gösterdik' İzmir’in Beydağ ilçesini ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Tire sütte, Bademli fidancılıkta, Bayındır çiçekçilikte dünya çapında işler yaptı. Tarımın nasıl kalkınacağını, çiftçinin, hayvancının nasıl kalkınacağını gösterdik" dedi.
 • İzmir'de İneği Ön Ayaklarından Direğe Bağlayıp Ölüme Terk Ettiler İzmir’in Beydağ ilçesindeki Nazilli karayolu kenarında, ön ayaklarından direğe bağlanmış halde inek bulunurken, yaşanan bu durum yürekleri sızlattı.
 • Büyükşehir, Karadenizli Üreticiden Çay Alımına Başladı İhtiyaç sahiplerine dağıttığı gıda kolilerindeki ürünleri üretici kooperatiflerinden satın alarak tarıma can suyu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, çay alımı için de Karadeniz’deki iki kooperatifle anlaştı. İzmir’in yerel yönetimi, böylece tarım kooperatiflerine verdiği destekte bölge sınırlarını aşmış oldu.
 • Beydağ'lı Bir Kadının Kocaoğlu'na Söylediği Sözler Alkış Aldı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Beydağ ziyareti renkli görüntülere sahne olurken, bir kadının söylediği, "Ya bu işlere hiç girmeyecektin, bize kendini hiç göstermeyecektin, ya da bizi bırakmayacaktın" sözleri büyük alkış aldı. Belediye başkanlığının bir meslek olmadığını söyleyen Başkan Kocaoğlu, "Merak etmeyin, bizden daha iyisi gelsin diye çabalıyoruz. Analar ne evlatlar doğuruyor. Gelir bir baba yiğit, yapar" dedi.
 • Başkan Hasan Karabağ'a İlçelerden Sıcak Karşılama İzmir Büyükşehir Belediyesi adaylığı için kulislerde adı geçen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ Beydağ, Kiraz, Ödemiş ve Tire ilçelerini ziyaret etti. CHP Örgütleri ve Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk’ü ziyaret edip, esnafla sohbet eden Başkan Karabağ, "Bu ülke şehitlerimizin kanlarıyla kuruldu ama şimdi sahte seçimlerle yıkılmaya çalışılıyor. İzmir duruşunu Anadolu’ya yaymalı, partimizi büyütmeliyiz" dedi.
 • Baraj Ve Göletlere 2 Milyon 750 Bin Yavru Balık Bırakıldı Ege’nin baraj ve göletlerinde bereketli bir sezon geçiren balıkçılara bir müjde daha gelirken, Devlet Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü 2018’de kendi balık üretim rekorunu kırarak, baraj ve göletlere tam 2 milyon 750 bin yavru balık bıraktı.
 • Ahilik Haftası Kutlamaları Tamamlandı 31. Ahilik Haftası etkinlikleri, Karabağlar ve Beydağ ilçelerinde düzenlenen etkinliklerle tamamlandı. Programlar çerçevesinde ilçelerin kaymakam ve belediye başkanları makamlarında ziyaret edildi.
 • Mısır Tarlasına Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması 4 Gözaltı İzmir’in Beydağ ilçesinde mısır tarlası ve bir evde arama yapan jandarma ekipleri, 53 kilo 25 gram kubar esrar ve 73 kök Hint keneviri ele geçirirken, 4 şüpheli gözaltına alındı.
 • İzmir'de Bin 500 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi İzmir’in Beydağ ilçesinde, jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonda bin 500 kök hint keneviri ele geçirildi.
 • İzmir'de 1800 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi İzmir’in Beydağ ilçesinde, jandarma ekiplerinin yaptığı uyuşturucu operasyonu sonucu, bin 800 kök hint keneviri ele geçirildi.
 • Üreticilere 'Beydağ Barajı'ndan Çok Su Kullanmayın' Uyarısı Haziran ayı başında Küçükmenderes Sulama Birliği Başkanlığına atanan Nadir Kuldal, birlik olarak üreticilere Beydağ Barajı’ndan su vermeye devam ettiklerini belirterek, çiftçilerin telaş edip ihtiyaçtan fazla su kullanmamalarını istedi.
 • Baba-Oğul Zehir Tacirleri Yakalandı İzmir’in Beydağ ilçesinde fiziki takibe takılan baba-oğulun evine yapılan baskında 135 kök hint keneviri ele geçirildi.
 • Kardeşlerin Yol Kavgası Kanlı Bitti İzmir’in Beydağ ilçesinde babalarından kalma arazinden yol geçirip-geçirmeme konusunda birbirleriyle tartışan iki kardeşin kavgasında kan aktı. Ağabeyi kardeşine 8 el ateş ederek öldürdü.
 • Jandarmadan Zehir Tacirlerine Büyük Vurgun İzmir’de jandarmanın uyuşturucu satıcılarına yaptığı operasyonda 2 bin kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • Beydağ Kurudere'ye 3 Milyon Liralık İçme Suyu Yatırımı Beydağ Baraj Havzasında kaldığı için yeni yerleşim yerine taşınan ve içme suyu şebekesi olmayan Kurudere Mahallesi Ova mevkii şebekeye kavuşuyor. 3 milyon lira tutarındaki yatırım yaz sonunda tamamlanacak.
 • Mekanda Çay İçme Husumeti Cinayetle Bitti İzmir’de bir kişi, geçen yıl Ramazan ayında “Bizim mekanda nasıl çay içersin” sözlerinden dolayı aralarında husumet bulunan şahsı 6 el ateş ederek öldürdü.
 • 'Nasıl Çay İçersin' Sözleri İle Başlayan Husumet Ölümle Bitti İzmir’de bir kişi, geçen yıl Ramazan ayında “Bizim mekânda nasıl çay içersin” sözlerinden dolayı aralarında husumet bulunan şahsı 6 el ateş ederek öldürdü.
 • İzmirli Öğrenciler Eskişehir Ve Çanakkale'yi Gezdi Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Bahar Dalları 3” isimli proje ile İzmir’den ortaokul öğrencileri Eskişehir ve Çanakkale illerini gezip görme fırsatı buldular.
 • 11 Yaşındaki Çocuk Baraj Gölünde Boğuldu İzmir’in Beydağ ilçesinde, serinlemek için 2 arkadaşı ile Beydağ Baraj Gölü’ne giren ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki Caner Çam, boğularak hayatını kaybetti.
 • 11 Yaşındaki Çocuk Serinlemek İsterken Canından Oldu İzmir’in Beydağ ilçesinde, serinlemek için 2 arkadaşı ile Beydağ Baraj Gölü’ne giren ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki Caner Çam, boğularak hayatını kaybetti.
 • Bakan Eroğlu Açıklaması 'Gördes'te Hiçbir Problem Yok Şu Anda' Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun “Gördes Barajı’ndan su alamıyoruz” sözlerine, “Gördes’te hiçbir problem yok şu anda. Halep oradaysa, Gördes burada” karşılığını verdi. Bakan Eroğlu, “İzmir’e kesinti olmadan gerekli olan parayı gönderiyoruz. Bütün parayı gönderiyoruz. Hiçbir kesinti, hiçbir ayrım yapmıyoruz. Arzu eden varsa ispat ederiz” dedi.
 • Kendileri Küçük, Hayalleri Çok Büyük İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin okul çağı öncesi çocuklara yönelik "Yaratıcı ve Yenilikçi Küçük Bilim İnsanları Etkinliği" Beydağ ve Foça’dan sonra Bornova’da devam etti. "Minik mucitler", Türkiye’nin aydınlık geleceği adına büyük umut verdi.
 • İzmir Turlarına Yoğun İlgi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılından bu yana sürdürdüğü “Ücretsiz Kent Turları” yoğun ilgi nedeniyle üç güne çıkarıldı. 26 Mayıs’a kadar Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri düzenlenecek turlara katılmak isteyenler www.izmir.bel.tr adresi üzerinden online rezervasyon yapabilecek.
 • İzmir'de Yüzyıllık Çınarlara 'Gençlik Aşısı' İzmir Büyükşehir Belediyesi, aralarında asırlık çınarların da bulunduğu 50 tescilli ağacı koruma altına alıyor. Geçen yıl 50 anıt ağacı daha yok olma tehdidinden kurtaran Büyükşehir Belediyesi, gelecek kuşaklara önemli bir miras bırakıyor.
 • Bayram Dediğin İzmir'de Kutlanır İzmir Büyükşehir Belediyesinin bir haftaya yaydığı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenlikleri, “İzmir’de bayram işte böyle kutlanır” dedirtti. İzmirli 18 Rock grubunun çalıp çocukların eşlik ettiği Barış Manço şarkıları, İzmir’i inletti.
 • Çocuklar İhracatı Mobil Oyun İle Sevecek Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE), İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Öğrenci Kolu tarafından, Ege İhracatçı Birlikleri desteğiyle 9 Mart-11 Mart tarihlerinde İYTE Yerleşkesinde düzenlenen “Iztech Code of Duty” etkinliğinde üniversite öğrencileri 48 saat boyunca algoritma geliştirme, siber güvenlik ve oyun geliştirme üzerine yarıştı.
 • Beydağ'a Güzel Haber İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Beydağ ilçe merkezi ile mahallelerin içme suyu şebekelerini ve iletim hatlarını baştan sona yenileyecek.
 • Beydağ Barajındaki Kuraklık Üreticiyi Vurdu Kuraklık nedeniyle bu yıl yeteri kadar dolmayan Beydağ Barajından geçen sezon sadece 60 gün yararlanabildiklerini, bu sezon da barajdan su alabilmelerinin imkansız göründüğünü belirten Ödemişli üreticiler, sulama sahasında yasaklanan sondaj kuyusu açma işlemine izin verilmesini istiyor.
 • Engellilere Ahşap Süsleme Kursu Beydağ Halk Eğitimi Merkezi tarafından Beydağ İmam Hatip Lisesi binasında hafif düzeyde zihinsel engelli öğrencilere yönelik ’Dekoratif Ahşap Süsleme’ kursu açıldı.
 • İzmir Şehidine Veda Etti PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Üsteğmen Mehmet Sakallı, memleketi İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı.
 • Şehit Üsteğmen Mehmet Sakallı Son Yolculuğuna Uğurlandı PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Üsteğmen Mehmet Sakallı, memleketi İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı.
 • Şehidin Baba Evine Ateş Düştü Van’ın Çaldıran ilçesinde PKK’lılara yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan İlçe Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutan Vekili Üsteğmen Mehmet Sakallı’nın baba evine ateş düştü.
 • Şehit Üsteğmen Mehmet Sakallı'nın Baba Evine Ateş Düştü Van’ın Çaldıran ilçesinde PKK’lılara yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan İlçe Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutan Vekili Üsteğmen Mehmet Sakallı’nın baba evine ateş düştü.
 • Bakan Eroğlu'ndan Yangınlarla İlgili Değerlendirme Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Son 10 yıl değerlendirmesine bakarsak, Yunanistan’da 20 kat, Portekiz’de 70 kat, Fransa bizim arkamızdan geliyor ona rağmen bizden 2 kat daha fazla alan yanıyor. Bizde çok yangın çıkıyor. Ama alan olarak en az yanan bizim ülkemiz. Çeşitli ülkelerden gelen yangın ekiplerine eğitimi biz veriyoruz. Gürcistan, Libya, Rusya, İsrail, Makedonya, Arnavutluk bu gibi ülkelerde yangınları biz söndürdük" dedi.
 • Kurtuluş Etkinliklerinde Edip Akbayram Coşkusu İzmir’in Küçük Menderes havzasında Kiraz’dan başlayan kurtuluş yıldönümü heyecanı, Beydağ’da Edip Akbayram coşkusu ile devam etti. Bölgenin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü etkinlikleri, Ödemiş’te yapılacak etkinliklerle devam edecek.
 • Beydağ Barajı Boşaldı, Üreticiler Kanalizasyon Suyuyla Sulama Yapıyor İzmir’in Küçük Menderes Havzasındaki sulama sorunlarına çözüm olması için yapılan Beydağ Barajı, sulama sezonu bitmeden boşaldı. Faaliyete geçtiği günden bu yana tam kapasite ile doldurulamayan baraj göleti, haziran ve temmuz aylarında yapılan sulama ile bitme noktasına gelirken, bazı üreticiler kanalizasyon suyuyla sulama yapmaya başladı.
 • Çiftçilikten Balıkçılığa Uzanan Renkli Öykü Tarlaları baraj gölü altında kalan Beydağlı mısır, pamuk ve patates üreticileri, geçimlerini sağlayabilmek için hiç bilmedikleri balıkçılığa soyundu. Eskiden tarlada onlarla birlikte çapa sallayan eşleri de artık balık ağı örmeye başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesinin açtığı kursa katılarak aile bütçelerine katkı sağlayan Beydağlı kadınlar, şimdi geleceğe daha güvenli bakıyor.
 • İzmir'de Hint Keneviri Operasyonu Açıklaması 2 Gözaltı İzmir’in Beydağ ilçesinde, yasa dışı kenevir ekimi yapan şahıslara yönelik jandarma ekipleri operasyon düzenledi. Operasyonda 8 bin 149 kök Hint keneviri ele geçirilirken, 2 kişi de gözaltına alındı.
 • Çiftçi Damlama Sulamaya Teşvik Edilecek İZMİR – Beydağ Barajındaki düşük su miktarı nedeniyle çiftçiler, suyun verimli kullanılabilmesi adına damlama sulama sistemine teşvik ediliyor.
 • Ege Üniversitesi Öğrencileri Otizm Sınıfı Açtı Ege Üniversitesi UltrAslan UNI taraftar grubu, Beydağ Atatürk İlköğretim Okulu’nda kendi imkanları ile otizm sınıfı açtı.
 • Küçükmenderes'te Sulama Suyu Sıkıntısı İzmir’in Beydağ ilçesindeki Beydağ barajı sulama sistemini yöneten Küçük Menderes Sulama Birliği Başkanı Özay Kaptan, barajda su seviyesinin oldukça düşük olduğunu belirterek, önümüzdeki sulama sezonda su sıkıntısının çekileceğini söyledi. Kaptan, barajdaki su seviyesinin yüzde 20’nin altında olduğunu belirterek, bu yıl sulama sezonunun haziran başında başlayacağını söyledi.
 • İzmir'de 13 Kilogram Esrar Ele Geçirildi İzmir’in Beydağ ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda yaklaşık 13 kilogram kubar esrar ele geçirilirken, 1 kişi gözaltında alındı.
 • Beydağ Barajı'nda Su Seviyesi Yüzde 15'Lerde Ödemiş ve çevresinde faaliyet yürüten Küçük Menderes Sulama Birliği başkanı Özay Kaptan, Beydağ Barajı’nın su seviyesinin oldukça düştüğünü belirterek, suyun dikkatli kullanılması gerektiğini kaydetti.
 • İzmir, Kestane Kanserini Yendi Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) ağaçları hastalıktan korumak maksadıyla tedbirler almaya devam ediyor. Vatandaşlarla beraber yürütülen çalışmalar kapsamında İzmir’de kestane kanseri tamamen yenilerek, kestane türünün devamlılığı sağlandı.
 • Beydağ Kaymakamı Açığa Alındı İzmir’de devam eden FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Beydağ Kaymakamı Emin Şimşek açığa alındı.
 • Beydağ Barajında Doluluk Oranı Yüzde 12'Ye Düştü, Tehlike Kapıda İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Beydağ Barajında doluluk oranı yüzde 12’ye inerken, Küçük Menderes Sulama Birliği Meclisi, vahşi sulamaya yüzde 100, damlama ve yağmurlama sulamaya ise yüzde 10 zam yaptı.
 • Orman Devletin, Kestanelerin Hasadı Ve Satışı Vatandaşların İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, bakanlığın projesiyle önemli kestane üretim merkezlerinden Beydağ’daki 18 bin dekarlık alanı destek ve katkı sağlamak amacıyla vatandaşların hizmetine sundu. Kendilerine tahsis edilen arazilerdeki kestaneleri toplayan ve satışını yapan vatandaşlar, projeden memnun kaldı.
 • Tasavra Çayı Ve Üç Yeni Dere İçin İhale Devlet Su İşleri (DSİ) 2. Bölge Müdürlüğü, Beydağ Barajı İlave Su Temini için ihaleye çıkacağını bildirdi.
 • Beydağ'da Konut Projesi Beydağ Belediyesi, TOKİ işbirliği ile Beydağ’da konut projesini hayata geçirmeyi hedefliyor.
 • Ödemiş Beydağ Sulamasında 92 Bin 500 Dekar Zirai Arazi Sulamaya Açıldı İzmir Ödemiş Beydağ Sulamasında 92 bin 500 dekar zirai alan sulamaya açıldı. Proje ile Beydağ Barajından 196 bin 500 dekar tarım arazisi, modern sulama şebekesi ile sulanacak.
 • 'Ballı' Destekten Germiyanlı Kadınlar Da Yararlanacak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin arıcılığın geliştirilmesi amacıyla başlattığı proje kapsamında, Türkiye’nin ilk ve tek Slow Food Köyü olan Germiyan’daki 25 kadın üreticisi de arıcılık kursu almaya başladı.
 • Jandarmadan Kenevir Bahçesine Baskın İzmir’in Beydağ ilçesinde, 461 kök kenevir bitkisi ile kurutulmaya bırakılmış vaziyette 4 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili iki kişi gözaltına alındı.
 • İncir Tezgahta Yerini Aldı Yazın en güzel meyvelerinden olan ve lap olarak da bilinen incir tezgahta yerini aldı.
 • Sela Tartışmasının Ardından Kocaoğlu Ve Yüksel Beydağ'da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile CHP İl Başkanı Alaaddin Yüksel, CHP Beydağ İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar ile birlikte 6 kişinin darbe girişimi gecesi yaşanan sela krizi nedeniyle bir süre gözaltında tutulması nedeniyle Beydağ’a gitti.
 • CHP'li Başkana 'Sela Okuyan İmama Hakaret' Gözaltısı İzmir’de darbe girişimi gecesi camilerden sela verildiği esnada imama hakaret edildiği iddiasıyla CHP Beydağ İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar ve 5 kişi gözaltına alındı.
 • İzmir CHP'de Şok Gözaltı İZMİR – İzmir’de darbe girişimi gecesi camilerden sela verildiği esnada imama hakaret edildiği iddiasıyla CHP Beydağ İlçe Başkanı Feridun Yılmazlar ve 5 kişi gözaltına alındı.
 • Beydağ Kültür Merkezi İçin İlk Kazma Haftaya Vurulacak İzmir’de, Beydağ Barajının turizmi için yapılan projenin 1 milyon TL hibe almaya hak kazanmasının ardından, çalışmaların bir kaç gün içerisinde başlayacağı ifade edildi.
 • Beydağ Ve Kiraz'a 'Mobil Mezbaha' İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yarımada bölgesindeki ihtiyacı karşılamak için hayata geçirdiği "mobil mezbaha" formülü yaygınlaşıyor. Urla’da kurulan Türkiye’nin ilk modüler sistem mezbahası beğeni toplayınca, aynı uygulamanın önce Beydağ ardından Kiraz ilçesinde hayata geçirilmesi kararlaştırıldı.
 • Ormanda Kenevir Operasyonu İzmir’in Beydağ ilçesinde, ormanlık alana ekilen 2 bin 408 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi yakalandı.
 • Sıcaklara Beyköy Molası Beydağ’ın ilk kurulduğu bölge olan Beyköy, kahvehaneleri, asırlık çınarları ve kuşbakışı seyir imkanı ile sıcaktan kaçanların uğrak mekanı oluyor.
 • İzmir'de El Bombaları Bulundu İzmir’in Beydağ ilçesinde, vatandaşlar tarafından baraj yakınlarında üç el bombası bulundu.
 • Küçük Menderes Üreticisi Krizin Ardından Suyuna Kavuştu İzmir’de, Beydağ Barajı sulama sisteminin ana borusuna yıldırım düşmesi sonucu meydana gelen arıza ve sulama sisteminin tamamen durmasıyla sonuçlanan kriz sona erdi.
 • Düşen Yıldırım Beydağ Sulamasını Vurdu İzmir’in Ödemiş ilçesinde, aniden bastıran sağanak yağışla birlikte Beydağ Barajı’ndaki ana sistemlerden olan California sulama sisteminin borusuna yıldırım isabet ederken, tedbir amacıyla sular kesildi. Sulama sisteminden yararlanan üreticilerse, arızanın kısa bir süre içerisinde giderilmesi gerektiğini belirtti.
 1  2  ...  3  4 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !