KİRAZ HABERLERİ / İzmir

 • İzmir'de Yasak Aşk Cinayeti İddiası İzmir’in Kiraz ilçesine bağlı Mavidere Mahallesi’nde bir adam, eşi ile ilişki yaşadığı iddiasıyla bir adamı pompalı tüfekle öldürdü. Zanlı, jandarma ekiplerince olay sonrası saklandığı evde yakalanıp tutuklandı.
 • Belenbaşı Kiraz Festivali'ne Geri Sayım Başladı Hayata geçirdiği festivallerle kentin kültür mirasını kuşaktan kuşağa yaşatan Buca Belediyesi, bu yıl 14’üncüsü düzenlenecek “Belenbaşı Yörük Kültürünü Tanıtma ve Kiraz Festivali” için hazırlıkları tamamladı.
 • URGE Projesi Türk Kiraz Ve Üzümüne Uzakdoğu Pazarını Açtı Yaş meyve sebze ihracatçılarına hava kargoyu keşfettiren, Türk kiraz ve üzümüne Uzakdoğu pazarına girmenin yolunu açan, ters iklimdeki ülkelerle işbirliği yaparak ihracat sezonunu 12 aya çıkaran Taze Kiraz ve Üzüm Ürünlerinde Uluslararası Rekabetçiliğin Artırılması Projesi’nde sona gelindi. Proje sayesinde edinilen deneyimlerle başta Çin olmak üzere ihracat potansiyeli olan ülkelere odaklanılacak.
 • Soyer, En Az Oy Aldığı Mahalleyi Ziyaret Etmişti, Desteklerde Gecikmedi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi verdiği "en az oy aldığım mahalleyi ziyaret ederek işe başlayacağım" sözünü yerine getirmesiyle birlikte, Kiraz Dokuzlar Mahallesi’ne büyükşehirden destek geldi. Kırsal kalkınmada öncü faaliyetler arasında yer alan arıcılığın geliştirilmesi için mahalle halkının isteği doğrultusunda; 23 üreticiye arılı, arısız kovan, kıyafet ve üretim gereçleri dağıtıldı.
 • Kiraz, Şehidini Gözyaşlarıyla Uğurladı Hakkari’de vatani görevini yaptığı sırada beyin kanaması geçiren, sevk edildiği GATA’da tedavi görürken şehit olan topçu er Emre Okan memleketi İzmir Kiraz’da gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin ikiz kız kardeşlerinin gözyaşları yürekleri yaktı.
 • Kiraz İhracatında Hedef 200 Milyon Dolar Türkiye’nin üretiminde dünya birincisi, ihracatında ise üçüncü sırada yer aldığı kirazda yeni sezon heyecanı yaşanıyor. Kiraz üreticileri ve ihracatçıları güçlerini birleştirerek, 2019 yılında Avrupa Birliği (AB), Orta Doğu gibi mevcut pazarlardaki payı artırırken, üretici ve ihracatçılar yeni pazarlara girmeyi hedefliyor. Kiraz ihracatında ise hedefin 200 milyon dolar olduğu belirtildi.
 • Türkiye İle İtalya Arasındaki Dış Ticaret Hacmi 20 Milyar Dolara Dayandı Türkiye ile İtalya arasında dış ticaret hacmi 20 milyar dolara koşuyor. Türkiye, 2018 yılında İtalya’ya 9 milyar 467 milyon dolar ihracat yaparken, İtalya’dan yaptığı ithalat 10 milyar 154 milyon dolar oldu.
 • Egeli İhracatçılardan Çin Timi İle Pazar Atağı Çin pazarının Türkiye için en önemli potansiyel pazar olduğunu dile getiren Ticaret Bakanlığı Asya Pasifik Daire Başkanı Hakan Akgün, Türkiye’nin 2,9 milyar ihracat 20,7 milyar dolar ithalat yapıldığını ifade ederken, bünyelerinde Çin pazarına yoğunlaşacak Çin Timi ekibi kurduklarını belirten Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi ise “Yaklaşık 18 milyar dolar dış ticaret açığı veriyoruz. Bu dış ticaret açığını kapatmak için Çin pazarına yoğunlaşmamız gerekiyor” dedi.
 • Türk Kirazı Çin Pazarından Vazgeçmiyor Kiraz üretiminde dünya lideri olan Türkiye, kirazın en çok sevildiği ülkelerden biri olan ve yıllık 800 milyon dolarlık kiraz ithal eden Çin’e Türk kirazının girişindeki engelleri kaldırmak için mücadelesini sürdürüyor. Kiraz ihracatçıları, 24-31 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdikleri Çin seyahati ile “Türk kirazı Çin’e girecek” mesajı verdi.
 • Tunç Soyer, En Düşük Oy Aldığı O Mahallede 31 Mart akşamı, resmi olmayan sonuçlara göre İzmir Büyükşehir Başkanı seçilen Tunç Soyer, seçim öncesinde sözünü verdiği ilk icraatlarından birini gerçekleştirdi. Soyer, 356 geçerli oydan 17’sinin oyunu aldığı Kiraz ilçesi Dokuzlar Mahallesi halkı ile buluştu, beklenti ve önerilerini dinledi. Kiraz Dokuzlar Mahallesi halkı, muhtarı ve azaları Soyer’in ziyaretini saygıyla karşıladı.
 • Ayşen Zeybekci Açıklaması 'Vatan Hainleri Ve Teröristler, Türk Analarından Korksun' AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, İzmir’in Kiraz ilçesinde yaşayan vatandaşlarla buluştu. Zeybekci, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ile birlikte 2011 yılında Şırnak’ta şehit düşen Özgür Küçük ve 1993 yılında Hakkari’de şehit edilen Birol Uysal’ın ailelerine konuk oldu. Zeybekci, "Vatan hainleri ve teröristler, Türk analarından korksun. Türk anaları ’Ya şehit olacaksın ya gazi’ deyip, kınalar yakarak evlatlarını ‘peygamber ocağına’ uğurladıkları sürece biz bir ölür, bin diriliriz bu vatan için" dedi.
 • Kiraz Ve Beydağ'a İZSU'dan 12 Yeni Kuyu Daha İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, su sıkıntısı çeken Kiraz ve Beydağ ilçelerinde 3.6 milyon liralık yatırımla 12 adet kuyu daha açacak.
 • İçişleri Bakanı Soylu Açıklaması '2018 Yılı, Son 30 Yılın Terör Örgütüne En Az Katılımın Olduğu Yıl Oldu' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “2018 yılı, son 30 yılın terör örgütüne en az katılımın olduğu yıl oldu. Öyle formül geliştirdik ki, son 2 yılda 350’si ikna ile geldi. 800’ü teslim oldu” dedi.
 • İhracatçıların Hedefi Çin Pazarı Ege İhracatçı Birliklerince (EİB) Türkiye’nin ihracatı açısından büyük potansiyel taşıyan Çin pazarı ve sunduğu fırsatlar ile ilgili ihracatçıları bilgilendirmek amacıyla “Hedef Pazar: Çin” semineri düzenlendi. EİB Koordinatör Başkanı Jack Eskinazi, “Bizler Çin pazarında senelerdir olmamız gereken yerde maalesef olamadık” derken yaklaşık 18 milyar dolar dış ticaret açığı verdiğimizi belirtti.
 • Anonslar Yapıldı, Cuma Hutbesinde Anlatıldı Ama Sahibi Bulunamadı İzmir’in Kiraz ilçesinde, minibüste bulunan yüklü miktardaki parayı düşüren kişi aranıyor. Yüklü miktardaki paranın sahibi henüz ortaya çıkmazken, belediye anonslarından cuma hutbelerine kadar farklı noktalardan çağrılar yapılıyor.
 • Zeybekci'den Çiftçiye Ve Üreticiye Destek Sözü AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, Beydağ ve Kiraz’da çiftçilerle bir araya geldi. "İzmir’in efesi Nihat Zeybekci" sloganlarıyla karşılanan AK Parti adayı, 1 Nisan sonrası hayata geçireceği projeleri üreticiyle paylaştı.
 • CHP İle İYİ Parti İzmir'de Anlaştı; 23 İlçede Desteklenecek CHP ve İYİ Parti’nin yerel seçimler için yaptığı işbirliği noktasında İzmir tablosu netleşirken, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile 23 ilçede CHP’nin adaylarının seçime katılacağı ve İYİ Parti’nin de buralarda CHP’yi destekleyeceği ifade edildi. İYİ Parti’ye Tire ve Kiraz bırakılırken, diğer 5 ilçede ise iki parti adayları ayrı ayrı seçmenin karşısına çıkacak.
 • Golleri Bu Kez Ayrımcılığa Karşı Attılar İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin kırsal ilçelerinde yaşayan gençleri "Artı 90" projesiyle geleceğe hazırlıyor. Proje kapsamında İzmir’e gelen Kiraz ve Ödemiş’in futbolcu kızları, düzenlenen eğitim programı sayesinde "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" kavramı ile tanıştı.
 • 'Hatalı Tutanak' Yazıldığı İddia Edilmişti, Kazayla İlgili Görüntüler Kamerada İzmir’in Kiraz ilçesinde, 21 Kasım 2018’de meydana gelen trafik kazasında, 17 yaşındaki Emir Hüseyin İnce, motosikleti ile bir otomobile çarptı ve motosiklet sürücüsü kazada yaralandı. Kaza sonrasında tutulan tutanakta ise motosiklet sürücüsünün hatalı olduğu, otomobil sürücüsünün bir kusurunun bulunmadığı yazıldı. Kazayı anbean kameralar kaydederken, gencin babası, "Oğlum yüzde yüz haklıyken, yüzde yüz kusurlu ve haksız gibi gösterilmiş" dedi.
 • Kocaoğlu, Zincir Marketlerle Masaya Oturdu Kiraz ilçesini ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentteki tarımsal üretimin gerçek değerini bulabilmesi için zincir marketlerin yöneticileriyle görüştüğünü ve önemli bir aşamaya geldiklerini söyledi. Kocaoğlu, "Üreticinin pazarlamadaki gücünü artırabilmek için yeni paketleme tesisleri kuracağız. Bu tesisler sayesinde, büyük market zincirleri, peşin paraya ve o günün en yüksek fiyatıyla ürünlerinizi satın alacak" dedi.
 • Kestane Ağaçları İçin Kurtuluş Reçetesi İzmir Büyükşehir Belediyesi, Küçük Menderes Havzasının önemli gelir kaynaklarından biri olan kestane ağaçlarında görülen "kanser" hastalığına karşı üreticinin en büyük destekçisi oldu. Hastalıkla mücadele için eğitimler veren ve ücretsiz malzeme dağıtımı yapan belediye, sadece bu yıl içinde 357 bin kestane ağacında budama ve koruma desteği sağladı.
 • Kiraz'ın Futbolcu Kızları İzmir’de, Kiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi Kız Futbol Takımı başarıdan başarıya koşarken, bu yıl da İzmir üçüncüsü olan Kiraz’ın futbolcu kızları, kendilerine sponsor olan Kiraz Ziraat Odası’na teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • Türk Ve Güney Afrikalı Kiraz Ve Üzüm İhracatçıları Dünyaya İhracat Yapacak Türk ve Güney Afrikalı kiraz ve üzüm ihracatçıları, önümüzdeki süreçte satış ve pazarlama konusunda ortak hareket ederek 12 ay boyunca dünya geneline kiraz ve üzüm ihraç etmek istiyor.
 • Türk Kiraz Ve Üzüm İhracatçılarının Son Rotası Güney Afrika Türkiye’nin üretiminde dünya lideri olduğu kiraz ve üzümde, ihraç pazarlarının çeşitlendirilmesi ve üretimden sonra ihracatta da dünya lideri olması amacıyla Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliğince yürütülen URGE Projesi’ne katılan kiraz ve üzüm ihracatçıları Güney Afrika yolcusu.
 • Başkan Kocaoğlu İle Ak Partili Üyeler Arasında Sert Tartışma İzmir Büyükşehir Belediyesinin bütçe görüşmelerine AK Partili meclis üyesi ile Başkan Aziz Kocaoğlu’nun tartışması damga vurdu. AK Partili meclis üyesi İmet Tunç’un Başkan Kocaoğlu’na yönelik “Kentinden çok kendine hizmet etmeye çalışan bir anlayış vardır” sözleri üzerine Kocaoğlu, büyük tepki göstererek “Kente değil kendine çalıştı, demek ne demek? Bunun açıklamasını yap, varsa hırsızlık, namussuzluk şerefsizlik bunun delilini sun.” dedi.
 • Dünyanın İlk E-Spor Temalı Filmi Optimum'da Gala Yaptı Dünyanın e-spor temalı ilk filmi İyi Oyun’un İzmir galası İzmir Optimum’da gerçekleştirildi. Galaya katılan film ekibi İzmirli hayranlarıyla bir araya gelerek keyifli saatler geçirdi.
 • İzmirlileri Sanatla Dopdolu Bir Hafta Sonu Bekliyor İzmir’de film galalarının adresi Optimum, bu hafta sonu ‘İyi Oyun’ ve ‘Dünya Hali’ filmlerinin İzmir özel gösterimine ev sahipliği yapacak. Her iki filmin de oyuncuları saat 16.00’da sinema seyircileriyle buluşacak.
 • Mutluluğun Resmi Kırsal kesimi destekleme projesi kapsamında düzenli geliri olmayan köylülere binlerce küçükbaş hayvan veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, son olarak Kiraz’daki 152 üreticiye 606 koyun ve keçi dağıttı. Yetiştiricilik eğitimi alan hak sahiplerinin Sakız, Kıvırcık, Tahirova ve Saanen cinsi koyun ve keçileriyle buluşma anındaki mutlulukları görülmeye değerdi.
 • İstiridye Mantarı Adeta Vitamin Deposu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle üretimi giderek artan istiridye mantarı, yüksek fiyatı yüzünden zaman zaman kırmızı et tüketemeyen vatandaşlar için ciddi bir protein kaynağı oluşturuyor. Kolesterol içermeyen bu mantar türü antioksidan ve antibakteriyel özelliklere sahip; bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.
 • 15 Temmuz Şehitler İlk Ve Ortaokulu'nun Temeli Atıldı İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Kiraz ilçesinin Doğancılar Mahallesine yapılacak olan 15 Temmuz Şehitler İlk ve Ortaokulu’nun temelini attı. Okul, 9 derslik ve 250 öğrenci kapasitesi ile 2019-2020 eğitim-öğretim yılına hazır olacak.
 • Sıfır Araç Aldı Başına Gelmeyen Kalmadı İzmir’de traktör alım satım işiyle uğraşan bir iş adamının Aydın’dan satın aldığı sıfır araç, üst üste çıkardığı arızalar nedeniyle başına dert oldu. 3 yıldır tamir için servise gidip gelmek zorunda kalan talihsiz vatandaş, "Ben yandın başkaları yanmasın, sıfır araç alırken bile çok dikkatli olsunlar" dedi.
 • İzmir'de Traktörle Motosiklet Çarpıştı Açıklaması 1 Ölü, 3 Yaralı İzmir’in Kiraz ilçesinde motosiklet ile traktörün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.
 • Büyükşehir'den Kirazlı Kadınlara Bir Destek Daha İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği eğitim ve desteklerle istiridye mantarı üretimine başlayan Kiraz’ın emekçi kadınları, Başkan Aziz Kocaoğlu’ndan istedikleri üretim tesisine de kavuştu. Her ekim periyodunda 4-5 hasat yapma imkanı sunan tesiste yılda en az 20 ton istiridye mantarı üretilmesi hedefleniyor.
 • Başkan Kocaoğlu, 'Bin 400 Belediyeden Farkımız Bu' İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle tarımsal kalkınmada atağa geçen Kiraz ilçesi, bu kez Yerel Ürünler Festivaline ev sahipliği yaptı. İğdeli Kooperatifi ile süt ürünleri alım sözleşmesinin de imzalandığı festivalde konuşan Başkan Aziz Kocaoğlu, “İzmir Modeli” olarak ortaya koydukları kalkınma temelli yönetim anlayışının, 21. yüzyılın yerel yönetimler açısından en önemli kararı ve uygulaması olduğunu belirtip, “Türkiye’deki diğer bin 400 belediyeden farkımız işte budur” dedi.
 • Uzakdoğulular Türk Kirazı Ve İnciri İstiyor Türkiye’nin katma değerli ihracat yapan sektörlerinin başında gelen ve 2023 için 14 milyar dolar ihracat hedefleyen yaş meyve sebze ve mamulleri sektörü, dört ülkeyi kapsayan tanıtım atağına Hong Kong’dan başladı. Yaş meyve sebze ihracatçıları Uzakdoğu pazarına Hong Kong’dan giriş yaptı.
 • AK Parti ile CHP'liler arasında "gaz çıkarma" tartışması AK Parti Grup Başkanvekili Ali Kökoğuz, İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinde son günlerde İzmir merkezinde yoğun olarak hissedilen kötü kokuyu sordu, oturumu yöneten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, “Bilim insanlarıyla araştırıyoruz. Şu an sebep bulunamadı” cevabını verdi.
 • Zafer İçin Koştular İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, ’9 Eylül Uluslararası İzmir Yarı Maratonu’ bin 750 atletin katılımıyla gerçekleşti. Bu yıl altıncısı yapılan 21 kilometrelik yarı maratonu erkeklerde Kenya’dan Getaye Gelaw, kadınlarda ise milli atlet Ümmü Kiraz kazandı.
 • 112 Helikopteri Silaj Makinesine Düşen Genci Kurtarmak İçin Tarlaya İndi İzmir’in Kiraz ilçesinde, bayram günü tarlada mısır silajı yapan bir kişi, silaj makinesine düşerek ağır yaralandı. Bölgeye hava ambulansı istenirken, 112 acil servis ekipleri, genç adamın hayatını kurtarmak ve kopan bacağının yeniden dikilmesi için helikopterle tarlaya indi.
 • İzmir'de Binlerce Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi Jandarma ekiplerinin İzmir’in Kiraz ilçesi kırsalında düzenlediği operasyonda bin 340 kök Hint keneviri ele geçirildi.
 • İzmir'de Susuzluk İsyan Ettirdi İzmir’in Kiraz ilçesi Çayağzı Mahallesi’nde 12 sokağa iki aydır su verilmediğini belirten vatandaşlar, duruma tepki gösterdi. 300 hanenin mağdur olduğu mahallede bazı vatandaşlar eşeklerle evlerine su taşımak zorunda kalıyor.
 • Kiraz İlçesinde Susuzluk Bezdirdi İzmir’in Kiraz ilçesi Çayağzı Mahallesi’nde 12 sokağa iki aydır su verilmediğini belirten vatandaşlar, duruma tepki gösterdi. 300 hanenin mağdur olduğu mahallede bazı vatandaşlar eşeklerle evlerine su taşımak zorunda kalıyor.
 • Çiftçiler Tarım Arazilerini Kanalizasyon Sularının Da Karıştığı Dere Yataklarından Suluyor İzmir’in Küçük Menderes Havzası’ndaki sulama sorunlarına çözüm olması için yapılan Beydağ Barajı’nda su seviyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sulama sezonu tamamlanmadan düştü. Bazı üreticiler, kanalizasyon sularının da karıştığı dere yataklarından sulama yapmak zorunda kaldıklarını öne sürdü.
 • Kiraz İhracatı 161 Milyon Dolara Ulaştı Kiraz üretiminde dünya liderleri arasında yer alan ve 2018 yılında 76 bin ton karşılığı 161 milyon dolarlık kiraz ihracatı gerçekleştiren Türkiye, dünyanın en büyük kiraz ithalatçılarından Çin’e kiraz ihraç etmek için yoğun mesai harcıyor. Türk kirazının Çin pazarına girişinin yolunu açacak proje Demirci’de start alırken, projeyle Türk kirazında Akdeniz meyve sineği olmadığı ortaya konulacağı belirtildi.
 • Geri Manevra Yapan Kamyonunun Altında Kalarak Can Verdi İzmir’in Kiraz ilçesinde geri manevra yapan süt kamyonunun çarptığı kadın hayatını kaybetti.
 • İzmir'de 7 Bin 200 Kök Hint Keneviri Ele Geçirildi İzmir’in Kiraz ilçesinde, jandarma ekiplerince iki farklı noktada yapılan uyuşturucu operasyonu sonucu toplamda 7 bin 200 kök hint keneviri ele geçirildi.
 • İstiridye Mantarı Yetiştiren Kadınlar Artık İş Dünyasında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal alanlarda kalkınma başlatılması için yürütülen proje kapsamında istiridye mantarı yetiştiren kadından iş dünyasına giriş yaptı.
 • Kocaoğlu'ndan Üreticiye 'Birleşin' Çağrısı Kooperatifleşmenin tarımsal başarıdaki önemine dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Kiraz ilçesindeki kiraz üreticilerine birleşerek güçlü bir kooperatif kurmaları için çağrıda bulundu.
 • İzmir'de 5 Çocuk Annesi Kadından 5 Gündür Haber Alınamıyor İzmir’in Kiraz ilçesine bağlı kırsal Olgunlar Mahallesi’nde en büyüğü 11, en küçüğü 2,5 yaşında beş çocuk annesi kadından 5 gündür haber alınamıyor. Çocuklarıyla baş başa kalan baba, eşinin kaçırıldığını iddia etti.
 • En Güzel Davet İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, aynı gün Beydağ ve Kiraz’da muhtarlarla buluştu, sorunlarını ve taleplerini dinledi. İzmir Büyükşehir Belediyesinin üreticiye dağıttığı fidanların artık meyve verdiğini söyleyen muhtarlar, Başkan Kocaoğlu’na "Gelin birlikte yiyelim" davetinde bulundu.
 • 'Çin'e Kiraz İhracatı İçin İzin Çıktı' Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın da üzerinde önemle durduğu Çin’e kiraz ihracatı konusunda Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Rıza Seyyar, "İhracat izinlerinin çıkması ancak iki ülkenin Tarım Bakanlıkları arasında yapılan karantina anlaşmaları ile gerçekleşebiliyor. Yoğun görüşmeler ve karşılıklı ziyaretler sonucunda 9 üretici ve 6 paketleme tesisine Çin’e kiraz ihracatı için izin çıktı" dedi.
 • Başkan Özdemir'den Türk Sağlık-Sen'e 'Hodri Meydan' Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Kiraz Devlet Hastanesindeki olaylar hakkında açıklama yapan Türk Sağlık-Sen İzmir Şubesi’ne “Hodri meydan” dedi.
 • Mecliste İmar Planlarına 164 İtiraz İzmir Büyükşehir Belediyesinin mart ayı olağan meclis toplantısında, belediye tarafından hazırlanan kentin 2030 yılına kadar olan 10-15 yıllık süreci organize eden 1/25 bin ölçekli Nazım İmar Planlarına gelen 164 itiraz tartışmaya neden oldu.
 • Yevmiye Usulü Çalışan Kadınlar Patron Oldu İzmir’in merkeze en uzak ilçesi Kiraz’da düne kadar gündelik işlerde yevmiye usulü çalışan kadınlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kendi işlerinin patronu oldu. Sadece kadın üyelerden oluşan kooperatifin ürettiği istiridye mantarlarına yurtdışından bile talep gelmeye başladı. Kiraz’ın girişimci kadınlarını ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu, onlar için bir üretim tesisi kuracaklarını müjdeledi.
 • Kiraz'daki Tarihi Evler Koruma Altına Alınmalı Ödemiş Müzesi Uzmanı Ayşen Gürsel, Ödemiş ve çevresindeki köylerde çok sayıda tarihi köy evlerinin bulunduğunu ve bunların koruma altına alınması gerektiğini söyledi. Gürsel, “Eğer yakın zamanda ilgi gösterilmezse bu kültürümüze ait tarihi evler yağmurlarla birlikte yok olup gidecekler” dedi.
 • Büyükşehir Çalışanlarından Köy Okuluna Kitap Desteği İzmir Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Daire Başkanlığı Temizlik İşleri ekipleri, Küçük Menderes Havzasındaki rutin çalışmalarının yanı sıra sosyal projelere de imza atıyor. Ekipler son olarak Kiraz’daki bir köy okuluna 200 adet kitap hediye etti.
 • Yaş Meyve Sebze Sektörü İhracatının Yüzde 10'Unu Hava Kargoyla Yapacak Türk yaş meyve sebze sektörü, 2016 yılı sonunda gündemine aldığı, 2017 yılında yoğun olarak kullanmaya başladığı hava kargoda hedef büyüttü. Yaş meyve sebze sektörü, orta vadede ihracatının yüzde 10’unu hava kargo ile gerçekleştirmeyi hedefliyor.
 • Başkan Kocaoğlu, 'Tarımı Öldürmeyeceğiz, Yeşerteceğiz' Üreticiyi destekleyerek İzmir tarımının kalkınmasında lokomotif rolü üstlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kiraz-İğdeli Kooperatifi ile de peynir alım sözleşmesi imzaladı.
 • Kestane İçin 'Kurtarma Operasyonu' Kestane üretiminde Türkiye’nin en önemli merkezleri arasında yer alan Küçük Menderes’ten yükselen “imdat” çağrısına İzmir Büyükşehir Belediyesi koştu. Kestane ağaçlarındaki ölümcül hastalıkla mücadele için destek isteyen Ödemiş’e bağlı Yılanlı ile Kiraz’ın Dokuzlar mahalleleri “pilot bölge” seçildi.
 • Türk Kirazı Ve Üzümde Hede Uzak Doğu İhracatının büyük bölümünü Avrupa Birliği ülkeleri ve Rusya pazarına yapan Türk yaş meyve ve sebze ihracatçıları, ihraç pazarlarını çeşitlendirmek amacıyla Uzak Doğu ülkelerini hedef pazar olarak belirledi.
 • Türk Kirazı Ve Üzümü Uzak Doğu Ülkelerine Hava Kargo İle Ulaşacak İhracatının büyük bölümünü Avrupa Birliği ülkeleri ve Rusya pazarına yapan Türk yaş meyve ve sebze ihracatçıları, ihraç pazarlarını çeşitlendirmek amacıyla Uzak Doğu ülkelerini hedef pazar olarak belirledi.
 • Jandarma Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmıyor İzmir’in Kiraz ilçesinde, jandarma ekipleri havadan drone destekli yaptıkları operasyonla yaklaşık 10 kilo esrar ele geçirirken 4 şüpheliyi gözaltına aldı.
 • İzmir'de Uyuşturucu Operasyonu Açıklaması 3 Gözaltı İzmir’in Kiraz ilçesinde, bahçesinde uyuşturucu üretiminde kullanılan kök kenevir yetiştiren bir eve yapılan baskında hayvan yemi arasına saklanan kubar esrar ele geçirildi.
 • Aydilge Ve Ferman Mavibahçe'ye Konuk Oldu MaviBahçe Şehre Dönüş Festivali kapsamında ünlü şarkıcı Aydilge ile Manga grubundan Ferman Akgül İzmirlilerle buluştu.
 • Kestane Bahçesinde Kenevir Yetiştirdiler İzmir’in Kiraz ilçesinde kestane bahçesinde kenevir yetiştiren şahıs, jandarma tarafından yapılan operasyonla gözaltına alındı.
 • Kiraz'a Bayram Hediyesi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çevre yerleşimlerin mezbaha ihtiyacına hızlı bir çözüm bulabilmek amacıyla hayata geçirdiği “mobil mezbaha” sistemi yaygınlaşıyor. Urla’nın ardından Kiraz ilçesinde de çalışmalar hızla tamamlandı ve ilçenin mezbahası bayrama hazır hale getirildi.
 • İzmir'in O İlçesinde Bir 'Çocuk İstismarı' Daha Ortaya Çıktı İzmir’in Kiraz ilçesinde, iddiaya göre, şüpheli Serkan Y., arkadaşına borcunu kapatmak için kız kaçırıp, üzerine 4 bin lira para istedi. Anlaşma sonrası Serkan Y., köyden 14 yaşındaki kızı kaçırıp arkadaşı Süleyman A.’ya verdi. Küçük kız kaçırıldığını söylemesine rağmen iddiaya göre, şüpheli Süleyman A. evine götürdüğü çocuğa tacizde bulunup cinsel ilişkiye girdi. Hayatını şokunu yaşayan küçük kız, evden kaçıp yoldan geçen birine durumu anlatmasıyla kurutuldu.
 • Evlatlarına Donör Oldular Biri 7 aylık kızına, diğeri 2 yaşındaki oğluna donör olan 2 baba, Babalar Günü öncesi karaciğer nakliyle çocuklarının hayatını kurtardı.
 • Anneler Doğurdu, Babalar Yeniden Hayata Tutundurdu Biri 7 aylık kızına, diğeri 2 yaşındaki oğluna donör olan 2 baba, Babalar Günü öncesi karaciğer nakliyle çocuklarının hayatını kurtardı.
 • İzmir'de Yol Krizi Mahkeme Engeline Takıldı İzmir’de mahallelinin açtığı yolu bir başka mahallenin kapatması üzerine mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, yolun mahkemelik olduğu için yetkililerin ilgilenemediğini belirterek, “Yaşlıları hastaneye 2 kilometre yol yürüyerek sırtımızda götürüyoruz. Hangi çağda böyle görüntüler var” dedi.
 • Temizlik Aracının Altında Kalan Belediye İşçisi Hayatını Kaybetti İZMİR – İzmir’in Kiraz ilçesinde geçtiğimiz hafta temizlik aracının altında kalan belediye işçisi, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 1  2  ...  5  6 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !