SELÇUK HABERLERİ / İzmir

 • Selçuk Şeftali Şenliği İle Şenlendi İzmir’in Selçuk ilçesinde şeftalinin emek ve sabırla topraktan ağaca uzanan yolculuğuna adanan şenlik, çevre il ve ilçelerden büyük ilgi gördü.
 • Altınordu Sezona 'Merhaba' Dedi Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu 2019/2020 sezonunun ilk antrenmanını yaptı.
 • Kaymakam İnci, Uyuşturucuyla Mücadele İçin Harekete Geçti Selçuk Kaymakamı Ekrem İnci, uyuşturucu satıcıları ve kullanıcılarına yönelik harekete geçti. Kaymakam İnci’nin bağımlılıkla mücadele kapsamında yaptığı toplantı kapsamında, ilçede yapılan çalışmalar hakkında hazırlanan sunumlar ile gelinen son durum değerlendirildi.
 • Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne İLEDAK Akreditasyonu Kalite yönetimi ve standardizasyon süreçleriyle de örnek olmayı amaçlayan Yaşar Üniversitesinde, İletişim Fakültesinin üç bölümü İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu (İLEDAK) tarafından akredite edildi. Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi, Ege Bölgesinde ilk ve tek İLEDAK akreditasyonu alan fakülte oldu.
 • Türk Lezzetleriyle Moskova'da Derece Aldı İzmir’in Selçuk ilçesinden Moskova’da düzenlenen yarışmaya katılan aşçı şefi Ramazan Adsız, derece alarak gururlandırdı.
 • Mezuniyet Heyecanıyla Yeni Yaşamlarına Uğurlandılar Yaşar Üniversitesi, 2018-2019 akademik yılı mezuniyet törenleri Selçuk Yaşar Kampüsünde gerçekleştirildi. Törenlerde, fakülte, yüksekokul ve enstitülerden mezun olan öğrenciler aileleriyle birlikte büyük mutluluk yaşadı.
 • Celsus'ta İtalyan Esintileri Yankılandı İlham veren kent Selçuk Efes mükemmel bir müzik ziyafetine daha ev sahipliği yaptı. 33. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında Celsus Kütüphanesi’nde İtalyan ezgileri yankılandı. Dünyaca ünlü sanatçı Maria Mainini (Saprano), Nile Senatore (Tenor) ve Giorgio D’alanzo (Piyanist) sanatseverlere İtalyan opera dağarından lirik eserler sundu.
 • Başkan Sengel Ve Hayko Cepkin'den Yenilenen Hayvan Barınağına Ziyaret İzmir’in Selçuk ilçesinde, belediye bünyesinde bulunan hayvan barınağının yenilenmesi için gerekli çalışmaları başlatan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, beraberinde başkan yardımcıları, birim amirleri ve Selçukluların fahri hemşehrisi unvanına sahip sanatçı Hayko Cepkin ile birlikte hayvan barınağını ziyaret etti.
 • Selçuk Efes'te Akademiler Açılıyor İzmir’in Selçuk ilçesinde, Efes’in kültür-sanat hayatında önemli bir dönüm noktası olacak olan Köy Akademileri; kadınlar, çocuklar ve engelliler başta olmak üzere birçok vatandaşı; kültür, sanat ve üretime daha fazla dahil etmeyi amaçlıyor. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "Uzaklar yakınlaşsın; gelecek parıldasın. Köylerimizdeki çocuklarımız için köylerimizdeyiz" dedi.
 • Ortak Yaşam Kooperatifinde Köklü Değişim Yaklaşık iki yıl önce, kurulduğundan bu yana yürüttüğü çalışmalarını Bornova’dan İzmir’e taşıyan Ortak Yaşam Kooperatifi, 15. olağan genel kurul toplantısında büyük bir yenilenmeyle projelerini hayata geçirmeye karar verdi.
 • Başkan Eşlerinden Örnek Dayanışma İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer önderliğinde belediye başkan eşleri, engelli hizmetleri alanında İzmir’i bir adım daha ileriye taşımak, engellilerin hayatını kolaylaştırmak için bir araya geldi. Engelli Farkındalık Merkezindeki parkurlarda önce engel gruplarının yaşadıkları sıkıntıları deneyimleyen, ardından 2 saat süren toplantıda yol haritası belirleyen başkan eşleri, ilçelerine “özel insanlar” için yapacakları çalışmaları içeren dosyayla döndü.
 • Egeli İhracat Şampiyonlarına Ödül Yağmuru Türkiye’ye 2018 yılında 7 milyar doların üzerinde döviz kazandıran Egeli ihracat şampiyonları ödüllerine kavuştu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin 26. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Egeli ihracatçılar, 11 ödülün sahibi oldu.
 • Selçuk Efes, Sanatseverleri Ağırlayacak İzmir’in en önemli kentlerinden Selçuk ilçesindeki Efes, önemli bir festivale ev sahipliği yapacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, festivalde Efes yolcularını ücretsiz taşıyacak.
 • Murathan Mungan, Selçuklu Sanatseverlerle Buluştu İzmir’in Selçuk ilçesi, Türk edebiyatının yazarlarından Murathan Mungan’ı ağırladı. 4. İzmir Uluslararası Edebiyat Festivali’nin onur konuğu olan yazar-şair Murathan Mungan, Selçuk Efes Kent Belleği’nde Selçuk ve çevre ilçelerden gelen sanatseverlerle buluştu.
 • Yeni İş Fırsatları İçin Üniversite-Sanayi Buluşması Yaşar Üniversitesi Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) tarafından, üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi ve yenilikçi girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla çalıştay düzenlendi. Çalıştayda, katılan firmalar, girişimcilik, AB hibe destek programları ve patent konularında bilgilendirilirken iyi uygulama örnekleri ile işbirliği fırsatları hakkında da bilgi sahibi oldu.
 • İmamın Ölümündeki İhmal İddiası Yargıya Taşınıyor İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı Gökçealan Mahallesi’nde imamlık yapan iki çocuk babası Mahmut Çebi, dudağının üstündeki kitleyi aldırmak için yürüyerek girdiği hastanede hayatını kaybetmişti. Çebi’nin solunumu için akciğerine takılması gereken entübasyon tüpünün midesine girdiği iddia edilirken, Çebi’nin ailesi ise konuyu yargıya taşımaya hazırlanıyor.
 • Selçuk 'Nazım'la Buluştu Büyük usta Nazım Hikmet ölümünün 56. yılında Selçuk’ta saygıyla anıldı.
 • Selçuk Belediye Meclisinden Hayko Cepkin'e Fahri Hemşehrilik Unvanı Selçuk Belediyesi Haziran ayı Meclis toplantısında sanatçı Hayko Cepkin’e fahri hemşehrilik unvanı verildi.
 • Ölü Yeşil Deniz Kaplumbağası Kıyıya Vurdu İZMİR – İzmir’in Selçuk ilçesi Pamucak Sahili’nde, kıyıya vurmuş Chelonia Mydas türü ölü bir yeşil bir deniz kaplumbağası bulundu.
 • Büyük Usta Nazım Hikmet, Selçuk'ta Anılacak Şairliğinden öte geride bir yaşam felsefesi bırakan Nazım Hikmet, 56. Ölüm Yıldönümünde Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinlikle anılacak. Büyük Usta Nazım Hikmet’in adalete, eşitliğe ve özgürlüğe dayanan dünya görüşüne sahip bir şair olduğunu belirten Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, 3 Haziran Pazartesi günü Saat 21.00’de düzenlenecek olan anma etkinliğinde büyük şairi ölümünün 56.yılında Selçuk’ta saygı ve özlemle anacaklarını belirterek, tüm Selçukluları St. Jean Bazilikası’na davet etti.
 • Şirketlere Verimlilik Katacak Projeler Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri, mezuniyet projeleri kapsamında, ulusal ve uluslararası şirketlerin gerçek hayatta karşılaştıkları sorunların çözümü için pek çoğu hayata geçecek projelere imza attı. Üniversite ve sanayi iş birliğine örnek olacak projeler, işletmelere zamandan kazandırıp verimlilik sağlıyor ve tasarruf ettirerek maliyetleri de azaltıyor.
 • Erdalıı Açıklaması 'Pamukta Yeni Bir Politika Oluşturulmalı' İzmir için turizmden sonra tarımın da büyük önem taşıdığını, ancak kent ve ilçelerinde pamuk üretiminin giderek azaldığı yönünde açıklamalarda bulunan İzmir Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Selçuk Ziraat Odası Başkanı İbrahim Erdallı, önlem alınması, yeni bir politika oluşturulması gerektiğini belirterek, atılması gereken adımlara dikkat çekti.
 • Dayısını 16 El Ateş Ederek Öldürdü İzmir’in Selçuk ilçesinde 18 yaşını henüz doldurmayan genç, dayısını 16 el ateş ederek öldürdü.
 • 19 Mayıs'ta, 19 Kişiyle Binlerce Metre Yükseklikten 100. Yıla Özel Atlayış İzmir’de aralarında Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve sanatçı Hayko Cepkin’in olduğu 19 kişi, 19 Mayıs nedeniyle binlerce metre yükseklikte paraşütle atladı.
 • Farklı Kültürlerin Renkli Buluşması Yaşar Üniversitesinde, 58 ülkeden 256 yabancı öğrencisinin katılımıyla “Farklı Kültürler Günü” düzenlendi. Kampüsteki buluşmada yabancı öğrenciler, kendi ülkelerinin kıyafetlerini giydi, ülkelerine özgü farklı lezzetleri ve kültürlerini tanıttı.
 • Selçuk Balcı'dan Batum'da Konser Verecek Komşu ülke Gürcistan’ın Batum kentinin en yeni işletmelerinden Eclipse Casino, Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Selçuk Balcı’yı misafirleriyle buluşturacak.
 • Felsefe Kardeşleri Yeşil Sahada Buluştu Altınordu’nun Fair-Play’in evrensel ilkelerini benimseyen kulüpleri bir araya getirdiği Felsefe Kardeşliği 2. Futbol Turnuvası, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 88 takımla yapıldı.
 • Kalben'den Öğrencilere Sınavlar Öncesi Moral Hem kendi şarkıları hem de Haydi Söyle gibi şarkılara yaptığı coverlarla tanınan Kalben, Öğrenci Toplulukları Etkinlik Günleri kapsamında Yaşar Üniversitesine konuk oldu. Başarılı sanatçı, Selçuk Yaşar Kampüsünde verdiği konserde yağmura karşın kendisini dinlemeye gelen öğrencileri coşturdu.
 • Türkiye Aromatik Bitki Zengini Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu (MYO) Gıda İşleme Bölümü tarafından düzenlenen panelde, dünya genelinde bitkisel takviyelerin market değerinde yaşanan hızlı yükselişe dikkat çekildi. Tıbbi ve aromatik bitki zengini Türkiye’nin hem bitkisel takviye hem de kozmetik sektöründe pazar payını nasıl artırabileceğini ele alan uzmanlardan Yaşar Üniversitesi MYO Gıda İşleme Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ruhan Aşkın Uzel, "Bitkisel takviyelerin 2013 yılındaki market değeri 54,6 milyar dolar idi. Bu rakamın 2020 yılında 90,2 milyar dolara yükselmesi bekleniyor" dedi.
 • İzmir'de Uluslararası Müzik Günleri İzmirliler, müzik dolu bir haftayı geride bırakırken, Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası, Şef Prof. Dr. Mehmet Can Özer yönetiminde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde Türkiye’de caz müziğinin önde gelen isimlerinden Sibel Köse ile birlikte sanatseverlerle buluştu. Bu yıl 6.’sı düzenlenen Uluslararası Müzik Günleri’ne ise dünyanın birçok yerinden ünlü sanatçı ve akademisyen katılarak konserler, ustalık sınıflarıyla öğrenciler ve sanatseverlerle bir araya geldi.
 • FETÖ Elebaşı Gülen'i Ziyaret Edip Vali Olarak Atanmış İzmir’deki ‘askeri casusluk’ soruşturması kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte delil üreterek kumpas kurdukları iddiasına ilişkin davada ifade veren gizli tanık, eski Merkez Valisi Mehmet Oduncu’nun elebaşı Fethullah Gülen’i ziyaret etmesinin ardından vali olarak atandığını ifade etti.
 • İş Yaşamında Erkekler Kâra, Kadınlar İtibara Önem Veriyor Yaşar Üniversitesinde düzenlenen ‘Kadın Girişimciliği’ panelinde konuşan Yaşar Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. İge Pırnar, Türkiye’de son 10 yılda kadın girişimci sayısında yaşanan önemli artışa dikkat çekti. Ülkemizde kadın girişimcilerin, kârdan çok sosyal itibara önem verdiklerini belirten Prof. Dr. Pırnar, “Türkiye’de 2006-2008 yılları arasında her 100 kadından yaklaşık 3’ü girişimci olurken, bu sayı 2013-2016 yılları arasında yaklaşık 9’a yükseldi. Ancak dünyaya baktığımızda, kadın girişimci sayısında 65 ülke arasında sondan 5’inciyiz. Bu konuda almamız gereken daha çok yol var” dedi.
 • İzmir'de 23 Kutlamalarında Görsel Şölen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yurt genelinde olduğu gibi İzmir’de coşku ile kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, tören alanına bisiklet ile gelirken, çocukların gösterileri görsel bir şölen sundu.
 • İzmir'de 23 Nisan Coşkusu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yurt genelinde olduğu gibi İzmir’de coşku ile kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, tören alanına bisiklet ile gelirken, çocukların gösterileri görsel bir şölen sundu.
 • Murat Başoğlu Davasında Yeni Gelişme Ünlü sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı hakkında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle “hayasızca hareketlerde bulunma” suçlamasıyla açılan davada iki sanık için verilen beraat kararı, İzmir Bölge Adliye Mahkemesi tarafından “usul yönünden hata yapıldığı” gerekçesiyle bozuldu.
 • Sengel, Mazbatasını Alarak İlk Kadın Başkan Oldu Büyük bir katılımla mazbatasını alan Selçuk’un ilk kadın Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel önce mazbatasını aldı. Sengel ardından devir teslim töreniyle eski Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’dan görevi devraldı. Başkan Sengel, belediye eski Başkanı Bakıcı’ya tüm hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Bu koltuk ancak bu kadar naif ve güzel şekilde teslim edilebilirdi. Çok teşekkür ediyorum” dedi.
 • Yatağa Bağımlı Adam, Evinde Çıkan Yangında Öldü İzmir’in Selçuk ilçesinde bir evde çıkan yangında felçli ve yatağa bağlı yaşayan 51 yaşındaki Mahmut Sönmez hayatını kaybetti.
 • Yaşar Üniversitesi'nde 18. Yıl Gururu İzmir’in uluslararası kent üniversitesi olma hedefiyle kurulan Yaşar Üniversitesi’nin, 18’inci kuruluş yıldönümü Selçuk Yaşar Kampüsünde düzenlenen törenle kutlandı. Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, “Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Sayın Selçuk Yaşar’ın eşsiz vizyonu ile 18 yıl önce eğitim hayatına başlayan üniversitemiz ‘geleceği şekillendirecek bireyleri’ yetiştirmeye devam ediyor” dedi.
 • TED Genel Başkanı Pehlivanoğlu Açıklaması 'Türk Evlatları, Fırsat Verilirse Dünyayı Değiştirebilir' Ülkeler için genç nüfusa sahip olmanın bir fırsat olduğunu savunan TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, “Genç nüfusu eğer eğitmezseniz bir tehdide dönebiliyor. Bu tehdidi ortadan kaldırmamız için yetkin ve adaletli eğitim vermemiz lazım. Türk evlatları, fırsat verilirse dünyayı değiştirebilir” dedi.
 • U12 İzmir Cup'ta Manchester City Şampiyon Oldu İngiliz ekibi, Altınordu’nun 24 farklı ülkeden 72 takımı buluşturduğu 6. Uluslararası U12 İzmir Cup’ta PSV Eindhoven’ın kalecisi Jackson’ın devleştiği finalde penaltılarla 2-1’lik skorla mağlup etti.
 • Uluslararası U12 İzmir CUP'ta Görkemli Başlangıç Altınordu tarafından bu sene 6.’sı düzenlenen Uluslararası U12 İzmir Cup’ın açılış töreni gerçekleştirildi.
 • İzmirli O Firma 45 Milyon Euro Bedelle Batı Afrika'da Adliye İnşa Edecek Türkiye ve yurt dışında yaptığı projelerle öne çıkan Ontan İnşaat, Batı Afrika Burkina Faso ülkesinde hayata geçirilecek adliye binaları projesinin ana yüklenicisi oldu. 45 milyon Euro değerindeki proje sözleşmesi, Burkina Faso’da imzalandı.
 • U12 İzmir Cup Kapılarını Açıyor Altınordu’nun düzenlediği 6. Uluslararası U12 İzmir Cup’a yarın kapılarını açacak.
 • Actor Club'tan, Dünya Tiyatro Günü Nedeniyle Üyelerine Özel Balo Sahne Tozu Tiyatrosu bünyesinde bulunan Actor Club, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle bir balo düzenlerken, baloya katılan çok sayıda kişi keyifli dakikalar geçirdi.
 • 86 Yaşındaki 35 Yıllık Muhtardan En İlginç Anı Açıklaması 'Ölüyü Yeniden Dirilttik' İzmir’in Foça ilçesinin merkezindeki üç mahalleden biri olan İsmetpaşa Mahallesi’nin 35 yıllık muhtarı 86 yaşındaki Mahmut Irmak, ısrarlara rağmen aday olmadı. Irmak, yapılan bir hatayla ilgili en ilginç anısını da, "Yaşayan birini öldü göstermek, ondan sonra diriltmek" dedi.
 • Seyit Mehmet Özkan Açıklaması U12 Cup, İzmir'in Marka Değerini Yükseltiyor Altınordu tarafından bu yıl 6. kez düzenlenecek Uluslararası U12 İzmir Cup için geri sayıma geçilirken, Başkan Seyit Mehmet Özkan bu turnuvayla İzmir’in marka değerini yükselttiklerini söyledi.
 • Yaşar Üniversitesi'nden Kuruluş Yıl Dönümü Konseri Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası, üniversitenin kuruluş yıl dönümü etkinliğinde sanatseverlerle buluştu.
 • Başkan Adayına Saldıran Zanlıya Linç Girişimi Cumhur İttifakı’nın Selçuk Belediye Başkan adayı Osman Başterzi’ye evinin önünde silahlı saldırıda bulunan şahıs, adliyeye sevk sırasında kendisini bekleyen yaklaşık 150 kişi tarafından linç edilmek istendi. Zanlı tutuklanırken, Başterzi’nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 • AK Parti'li Başterzi'ye Silahlı Saldırıyla İlgili Açıklama Açıklaması 'Saldırının Zamanlaması Manidar' AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Cumhur İttifakı AK Parti Selçuk Belediye Başkan adayı Osman Başterzi’nin seçim çalışmasının ardından evine girerken silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili, "Seçimlere çok kısa bir süre kala meydana gelen bu saldırı, zamanlaması açısından da oldukça manidar" dedi.
 • AK Partili Başterzi'ye Silahlı Saldırı Cumhur İttifakının Selçuk Belediye Başkan Adayı Osman Başterzi, bu gece evinin önünde silahlı saldırıya uğradı.
 • İZBAN'ın 41'İnci İstasyonu Da Hazır İzmir’de kent içi raylı sistemin en önemli halkalarından biri olan İZBAN’ın 41’inci istasyonu Belevi, hizmete girmeye hazır. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Selçuk programı kapsamında yapımı tamamlanan istasyonu inceledi.
 • Selçuk Balcı, Batum'da Sevenleriyle Buluşacak Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden Selçuk Balcı, 23 Mart Cumartesi gecesi Gürcistan’ın Batum şehrindeki hayranlarıyla buluşacak.
 • Selçuk Balcı, Batum'da Sevenleriyle Buluşacak Batum’un gözde otellerinden JRW Welmond, ünlü sanatçılarla düzenlediği gala gecelerini 2019 yılında da tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda Serkan Balcı, Batum’da sahne alacak.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Selçuk Sürprizi Aydın’da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte yaptıkları ortak mitingin ardından önce Kuşadası’na geçen, ardından sürpriz yaparak Selçuk seçim ofisi açılışına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Selçuk’ta bir kadın belediye başkanının seçilmesi olağanüstü güzel" dedi.
 • Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri Başlıyor İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 37. kez gerçekleştirilecek Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, 8-28 Mart 2019 tarihleri arasında "Sahneİzmir" sloganıyla izleyiciyle buluşacak. 130 oyunun sahneleneceği Tiyatro Günleri kapsamında ayrıca sergi, söyleşi ve atölye çalışmaları da yer alacak.
 • EBSO Başkanı Yorgancılar'dan Gençlere Tavsiyeler Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Topluluğu’nun "Zirve’19" seminerine konuşmacı olarak katılan Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, gençlere, eğitimden girişimciliğe kadar birçok konuda tavsiyelerde bulundu. Yorgancılar, "Bundan 10 yıl önce dünyanın en değerli şirketleri petrol şirketleriydi; ama tamamen değişti. Şimdi teknoloji ve yazılım şirketleri dünyanın en değerli markaları. Bunların öne çıkması ve Ar-Ge harcamalarında ilk sıralarda yer alması, tesadüf olmasa gerek. Açık, güven veren kişilik ve çalışkanlıkla asla kaybetmezsiniz" dedi.
 • Zeybekci Açıklaması 'Dertler Bitecek' AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Seferihisar ve Selçuk Şirince’de esnafı ziyaret ederek dertlerini, beklentilerini dinledi, vatandaşlarla sohbet etti. Zeybekçi, "Dertler bitecek” dedi.
 • Umut Vakfı'ndan Karikatür Yarışması Sergisi Umut Vakfı, “Bireysel Silahsızlanma Günü” kapsamında 23. kez düzenlediği “Bireysel Silahsızlanma: Yaşama Hak Tanıyın” konulu karikatür yarışmasının sergisini, Yaşar Üniversitesinde açtı. Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi ve Umut Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş, insanların yaşam hakkının korunması için 25 yıldır mücadele eden ve kısa süre önce yaşamını yitiren vakfın kurucusu Nazire Dedeman Çağatay’ın bıraktığı yerden mücadelelerini sürdüreceklerini söyledi.
 • Başkan Bakıcı, Veda Turlarında 31 Mart’ta yapılacak yerel yönetim seçimlerinden sonra görevi yeni seçilecek başkana devredecek olan Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, ilk veda ziyaretini Selçuk Ticaret Odası’na yaptı.
 • Başkan Özdemir Açıklaması '3600 Ek Gösterge Tüm Lisans Mezunlarını Kapsamalı' Sağlık-Sen tarafından Selçuk’da düzenlenen kahvaltı etkinliğinde konuşan Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, "Kamu çalışanları arasında sağlıkçılarında yer aldığı 3600 ek gösterge konusunu yakından takip ediyoruz. 3600 ek gösterge tüm lisans mezunlarını kapsamalı" dedi.
 • Altınordu'dan Bir İlk Daha Altınordu, Fair-Play evrensel ilkelerini benimseyen kulüpleri ‘Felsefe Kardeşliği’ çatısı altında bir araya getirerek Türkiye’de bir ilki daha başardı.
 • İyilik Teşekkürü Yaşar Üniversitesinin, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Platformunun katkılarıyla geçen aralık ayında İzmir Gündoğdu Meydanında gerçekleştirdiği ‘İzmir’de İyilik Var’ gönüllü hareketinin değerlendirme ve teşekkür töreni yapıldı. Kızılay Ege Bölge Kan Merkezinden Uzman Serdar Coşkun, "Tıpkı Öykü gibi ülkemizde şu anda 2 bin 100 civarında direkt kök hücre bekleyen hastamız var" dedi.
 • Vergi Müfettişleri Derneği İzmir Şubesi'nde Yeni Dönem Vergi Müfettişleri Derneği (VMD) İzmir Şubesi 16’ncı Olağan Genel Kurulu’nda oyların çoğunluğunu alan Esat Bal, İzmir Şube Başkanı seçildi.
 • 'Dünyalı' Üniversitelilerin Emeğiyle Sahnelendi Yaşar Üniversitesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen “Dünyalı” isimli oyun büyük ilgi gördü. Oyunu İngilizce aslından çeviren Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunu Umut Sönmez, başrolde de oynayarak John karakterine hayat verdi.
 • Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrasından Romanslar Konseri Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası, Romanslar konserinde, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde Şef Ibrahim Yazıcı yönetiminde, solist kemancı Rebekka Hartmann ile sahne alarak bu sezon ikinci kez İzmirli sanatseverlerle buluştu. Konserin asıl solistinin hastalanması nedeniyle oda orkestrası ile birlikte sahne almak için yalnızca bir haftada hazırlanan ünlü keman virtüözü, 1675 yılı yapımı Stradivarius kemanıyla sergilediği performansıyla dinleyicileri büyüledi.
 • Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrasından Romanlar Konseri Yaşar Üniversitesi Oda Orkestrası, Romanslar konserinde, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde Şef I·brahim Yazıcı yönetiminde, solist kemancı Rebekka Hartmann ile sahne alarak bu sezon ikinci kez İzmirli sanatseverlerle buluştu. Konserin asıl solistinin hastalanması nedeniyle oda orkestrası ile birlikte sahne almak için yalnızca bir haftada hazırlanan ünlü keman virtüözü, 1675 yılı yapımı Stradivarius kemanıyla sergilediği performansıyla dinleyicileri büyüledi.
 • CHP İzmir'de Beklenmeyen İstifa CHP’nin Selçuk İlçe Başkanı Merve Çalışkan, bir yıldır sürdürdüğü görevinden istifa ettiğini açıkladı. Çalışkan, "Yönetim kurulum, kadın kolları ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulları da bu koşullarda görevlerini devam ettiremeyeceklerini bildirmiştir" dedi.
 • Motosiklet Kazasında Oğlunu Kaybeden Acılı Babadan Okulun İlk Günü Acı Feryat Geçtiğimiz hafta geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybeden ve Selçuk halkını yasa boğan Selçuk Şehit Ömer Halis Demir İMKB Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Emre Akkuş’un Babası Kemal Akkuş, oğlunun sınıf arkadaşları ile birlikte oturduğu sıraya karanfil bıraktı. Acılı Baba, tüm öğrencilere ve özellikle anne ve babalara seslenerek, "Lütfen çocuğunuzun kask takmasını sağlayın. Özellikle kaliteli kask takmasını sağlayın Biz Emre’mizi kaybettik, başka Emre’ler ölmesin" sözleri, tüm öğrencileri ve öğretmenleri gözyaşlarına boğdu.
 • İzmir'de Turizm Buluşması İzmir’de faaliyet gösteren vize danışmanlık, araç filo kiralama ve seyahat acentesi bir firma, misafirlerini düzenlenen bir organizasyonla ağırladı.
 • Şoförün Manevrası Faciayı Önledi İzmir’in Selçuk ilçesinde tanker sürücüsü direksiyon hakimiyetini kaybederken sürücü, diğer araçlara çarpmamak için tankeri yoldan çıkardı ve olası bir facianın önüne geçti.
 1  2  ...  32  33 

ÇOK OKUNAN HABERLER

ANKET

Bağımsız Anket Bulunamadı !